Łukasz „Boom Boom” Pławecki drugim Polakiem w GLORY! Zadebiutuje na gali GLORY 38

Lukasz Plawecki Facebook

Łukasz „Boom Boom” Pławecki jest drugim zakontraktowanym Polakiem przez organizację GLORY i dołączy do Pawła Jędrzejczyka na gali GLORY 38: Chicago.

29-letni Łukasz Pławecki (17-11-1, 5 KO) jest zawodnikiem wagi lekkiej trenującym w klubie HALNY Nowy Sącz. Karierę zawodową rozpoczął w 2006 roku, a do jego największych sukcesów należy zaliczyć tytuł 8-krotnego Mistrza Polski Kickboxingu, Puchar Świata w K-1 oraz tytuł Mistrza Świata WKN. Od 2005 do 2014 roku był członkiem kadry narodowej w Kickboxingu, a w karierze amatorskiej stoczył 126 walk.

W minionym roku Pławecki stoczył osiem walk z czego pięć wygrał, a jedna zakończyła się remisem. Ostatnie dwie walki, to wygrane przez decyzję z Łotyszem Viacheslavem Tevinsem na KOK World GP w Rydze oraz Belgiem Lello Perego na gali MFC 11. „Boom Boom” jest numerem jeden w polskim rankingu w wadze lekkiej serwisu MadFight24.com.

Łukasz Pławecki dołączył do Pawła Jędrzejczyka – pierwszego polskiego zawodnika, który związał się z najwięszą organizacją Kickboxingu jaką jest GLORY. Obaj stoczą swoje pojedynki na gali GLORY 38, która odbędzie się 24 lutego w Chicago. Walki Polaków zestawione są na karcie Super Fight. Dla Jędrzejczyka będzie to druga walka w GLORY. Nazwiska przeciwników Pawła i Łukasza poznamy w nadchodzących dniach podobnie jak pełną kartę walk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.