Logan Storley pokonał Neimana Gracie w walce wieczoru gali Bellator 274

Bellator MMA

Logan Storley po sobotnim zwycięstwie nad Neimanem Gracie na gali w Mohegan Sun może być kolejnym pretendentem do tytułu mistrza wagi półśredniej.

Po raz pierwszy w historii, na gali Bellator 274 odbył się pięciorundowy pojedynek wieczoru w którym stawką nie był mistrzowski tytuł. Logan Storley (13-1 MMA, 8-1 BMMA) pokonał byłego pretendenta do tytułu Neimana Gracie (11-3 MMA, 9-3 BMMA) na punkty (48-47, 50-45, 49-46).

Mimo, że walka była reklamowana przez organizatorów jako starcie zapaśnik vs. grappler, to niemal cała walka toczyła się w stójce. Po etapie wzajemnego wyczucia w pierwszych trzech rundach, w rundach mistrzowskich doszło do wymiany ciosów.

Wolne tempo przez pierwsze 15 minut szybko wzrosło, gdy Storley i Gracie – obaj wyraźnie zmęczeni – zaczęli nawzajem zadawać sobie ciosy sierpowe. W 4. rundzie obaj zawodnicy trafili się mocnymi ciosami, a Storley szybko przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę w połowie tej odsłony. W 5. rundzie było więcej akcji i zakończyła się ona zwycięstwem Storleya przez decyzję.

Logan Storley pokonał Neimana Gracie przez jednogłośną decyzję (48-47, 50-45, 49-46)

Dzięki wygranej, Storley przedłużył swoją passę zwycięstw po sierpniowej wygranej przez decyzję z Dante Schiro na gali Bellator 265. Gracie przegrał trzy z pięciu pojedynków, w tym z Jasonem Jacksonem i Rorym MacDonaldem.