Lion Fight 15: Cosmo Alexandre powraca

Jeden ze zwycięzców prestiżowego turnieju o Puchar Króla Tajlandii, Brazylijczyk Cosmo Alexandre, po sześciu wygranych walkach w formule MMA postanowił powrócić do rywalizacji w Muay Thai. Brazylijski gwiazdor zmierzy się z Markiem Holstem podczas gali Lion Fight 15, zaplanowanej na 23. maja w Ledyard.

Trenujący na co dzień w popularnym teamie Blackzilians zaliczył już debiut w organizacji Lion Fight. Na jedenastej gali amerykańskiej organizacji pokonał przez decyzję Taja, Nampona PKMuayThai. Wcześniej walczył w organizacji Battle in The Desert, Oktagon oraz był mistrzem organizacji It’s Showtime w wadze do 77-miu kg. Od 2011. roku poświęcił się karierze w MMA, od kiedy stoczył siedem walk. Po porażce w debiucie wyciągnął wnioski i wygrywał kolejne walki w organizacji Bellator. Później po licznych perturbacjach z organizacją Bjorna Rebney’a podpisał kontrakt z organizacją Legacy FC, gdzie w lutym udanie zadebiutował.

Mark Holst to Kanadyjczyk, który ma za sobą bogatą przeszłość w MMA. Do rywalizacji w sportach uderzanych wraca po sześciu latach, kiedy walczył dla organizacji XFA, na której pokonał obecnie jednego z najlepszych zawodników Muay Thai z Ameryki Północnej, Kevina Rossa. Później zajął się nauką BJJ, jest posiadaczem purpurowego pasa, który otrzymał od Renzo Gracie. W MMA stoczył 17 walk, z czego 12 razy schodził z ringu jako zwycięzca. W walce z Alexandre nie będzie faworytem.

Ponadto na gali zobaczymy podopieczną znanego w Polsce Alexa Palmy, Tiffany van Soest, weterana Muay Thai ze Stanów Zjednoczonych, Kevina Rossa oraz wschodzącą gwiazdę zawodowego Muay Thai, Jasona Andradę. Poniżej klip promujący tą galę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *