Leon Edwards zareagował na zestawienie walki Colby Covington vs Jorge Masvidal

Mark J. Rebilas-USA TODAY Sports

Leon Edwards nie jest pod wrażeniem ostatniego zestawienia bądź co bądź arcyciekawej walki między czołowymi zawodnikami wagi półśredniej Colbym Covingtonem a Jorge Masvidalem.

We wtorek ujawniono, że pojedynek Covingtona (16-3 MMA, 11-3 UFC) z Masvidalem (35-15 MMA, 12-8 UFC) będzie walką wieczoru gali UFC 272, która odbędzie się 5 marca. Jest to hitowa walka pomiędzy dwoma wieloletnimi rywalami i wrogami, którzy kiedyś byli kumplami. Jednak Leon Edwards, który był zestawiany do walki z „Gamebred’em” na UFC 269, nie jest zbyt zachwycony tym starciem.

„Dwóch kelnerów po porażkach” – zatweetował Edwards w odpowiedzi na zestawienie Covington vs Masvidal.

Edwards ma na pieńku również z Masvidalem od czasu incydentu zza kulis po gali UFC w Londynie z marca 2019 roku. Już od jakiegoś czasu próbuje z nim walczyć, ale bezskutecznie. Teraz, gdy ta walka została zarezerwowana, pozostawia to Brytyjczyka w pozycji prawdopodobnego kolejnego pretendenta do tytułu dla mistrza Kamaru Usmana, kiedy tylko ten zdecyduje się na powrót.

Edwards wierzy, że posiada umiejętności, które pozwolą mu pokonać Usmana.

„Czuję, że UFC to widzi,” powiedział Edwards w rozmowie z ESPN w listopadzie. „Oni teraz wierzą w to, że zasługuję na to. Nie ma nikogo innego do walki z Usmanem. To ja jestem facetem, który cały czas mówi „tak”. Jestem facetem, który walczy. Czuję, że organizacja i ja jesteśmy po tej samej stronie, powiedzmy, że…

Usman zdecydowanie zakochał się w swoich rękach. On zdecydowanie wierzy w siłę swoich rąk. Rzuca wyzwanie (bokserskiemu mistrzowi świata Canelo Alvarezowi). On naprawdę wierzy, że jest jakimś cholernie dobrym bokserem. Powodzenia dla niego, ale wiem, że kiedy będziemy walczyć, on będzie uciekał się do swoich obaleń. Nie sądzę, że będzie to pojedynek w stójce. Myślę, że będzie to bardziej walka zapaśnik kontra stójkowicz. Nie mogę się doczekać.”

Leon Edwards (19-3 MMA, 11-2 UFC) ma za sobą zwycięstwo przez decyzję nad Natem Diazem. Wcześniej, w walce z Belalem Muhammadem pojedynek zakończył się jako nierozstrzygnięty z powodu przypadkowego uderzenia palcem w oko przez Edwardsa. „Rocky” jest niepokonany od 10 walk i ma na koncie zwycięstwa nad Rafaelem dos Anjosem, Gunnarem Nelsonem, Donaldem Cerrone i Vicente Luque. Ostatnią porażkę poniósł w 2015 roku z Usmanem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *