Leon Edwards czeka na ruch ze strony Tyrona Woodley’a i jego podpis na kontrakcie

Pat Scaasi/MI News/NurPhoto via Getty Images // Ronald Martinez/Getty Images

Pretendent do tytułu wagi półśredniej UFC Leon Edwards czeka na ruch ze strony Tyrona Woodley’a i podpisanie przez niego kontraktu na walkę.

Według menadżera Leona Edwardsa, UFC zaoferowało mu walkę z byłym mistrzem Tyronem Woodley’em i teraz Rocky po prostu czeka na podpisanie kontraktu przez Wybrańca.

Menadżer Edwardsa rozmawiał z dziennikarzem Damonem Martinem z MMAFighting.com i powiedział mu, że obydwaj rozmawiali z UFC przez ostatnie trzy miesiące o potencjalnej dacie walki z Woodley’em. W tym momencie, Edwards zaakceptował pojedynek i czeka teraz na ruch ze strony Woodley’a, aby również zgodził się na tę walkę.

„Rozmawiałem dzisiaj z menadżerem Leona Edwarda, który powiedział, że rozmawiali długo z UFC o walce z Tyronem Woodley’em w ciągu ostatnich 3 miesięcy, ale teraz czekają tylko na akceptację ze strony Woodley’a.

Leon nie chce robić kroku wstecz, więc Woodley jest najbardziej logicznym wyborem jako jego kolejny przeciwnik.”

Pojedynek Edwardsa i Woodley’a wydaje się mieć sens, biorąc pod uwagę aktualną sytuację w kategorii półśredniej UFC. W przyszłym miesiącu na UFC 245, mistrz Kamaru Usman stanie do obrony tytułu w walce z byłym tymczasowym mistrzem Colbym Covingtonem. Ze zwycięzcą tej walki prawdopodobnie zmierzy się zdobywca tytułu BMF Jorge Masvidal.

Leon Edwards (18-3) posiada bilans 10-2 w UFC i zajmuje #4 miejsce w rankingu dywizji półśredniej. Obecnie ma za sobą serię ośmiu zwycięstw z rzędu. W swojej ostatniej walce na UFC on ESPN 4 odniósł największe zwycięstwo w swojej karierze, pokonując przez jednogłośną decyzję byłego mistrza wagi lekkiej Rafaela dos Anjosa. Wcześniej pokonał również Donalda Cerrone i Gunnara Nelsona.

Co do Tyrona Woodley’a (19-4-1 MMA, 9-3 UFC), były mistrz wagi półśredniej zajmujący obecnie #1 pozycję w rankingu, nie walczył od czasu utraty pasa w pojedynku z Kamaru Usmanem w marcu na UFC 235. Był zestawiony do walki Robbie Lawlerem na UFC on ESPN 3, ale walka została odwołana z powody kontuzji ręki Woodley’a. Tyron Woodley nie spieszy się z powrotem do Oktagonu i stwierdził kilka dni temu, że jeśli miałby stanąć do pojedynku z Leonem Edwardsem, to tylko za odpowiednią wypłatę, ponieważ uważa, że cała promocja tej walki spoczęłaby na jego barkach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.