Lena Ovchynnikova debiutuje w Bellatorze – poznajmy ją bliżej

Bellator
Bellator

Podczas jutrzejszej gali Bellator 150: Galvão vs. Dantas 2 w organizacji zadebiutuje Lena Ovchynnikova (10-3 MMA, 12-6 Kickboxing). Poznajmy lepiej tę zawodniczkę.

Pochodząca z Dniepropietrowska na Ukrainie 28-letnia Leva Ovchynnikova swoją przygodę ze sportami walki zaczynała od Kickboxingu, Karate i Muay Thai. Posiada kilka tytułów mistrzowskich i wicemistrzowskich takich organizacji jak ISKA, WPKA, WKF, WKA, IFMA WBC Muay Thai. Lena kilkukrotnie stawała do walki z polskimi zawodniczkami jak Joanną Gutowską, Marzeną Wojas, Moniką Porażyńską i Sylwią Juśkiewicz (FEN 3), ale wygrała tylko z Marzeną Wojas i zremisowała z Moniką Porażyńską.

W Formule MMA Ovchynnikova zadebiutowała w 2006 roku i od tamtej pory stoczyła 13 walk wygrywając 10 z nich z czego aż 8 przez poddania i to głównie dźwignią na łokieć. Od debiutu wygrała osiem walk z rzędu aż do dwóch walk w organizacji Super Fight League, które przegrała z Sanją Sučević i aktualną zawodniczką UFC Joanne Calderwood. Kolejne dwie walki, to jedno zwycięstwo i jedna porażka, a ostatnią walką jaką stoczyła był wygrany pojedynek ze Svetlaną Gotsyk w październiku 2014 roku.

Przerwa w pojedynkach MMA trwała ponad rok, ale teraz Lena „Hunter” Ovchynnikova zmierzy się z Rebeccą Ruth (5-1) w pojedynku wagi muszej na karcie głównej gali Bellator 150.

GALERIA ZDJĘĆ

[nggallery id=31]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *