Legacy FC zakontraktowało jednonogiego zawodnika

Legacy Fighting Championship (Legacy FC) zakontraktowało utytułowanego grapplera wagi muszej, Matta Betzolda (6-3). Jego debiut planowany jest na gali Legacy 39, która odbędzie się 17 lutego 2015.

Informacja z oficjalnej strony Legacy FC:

„Utytułowany grappler, Betzold osiągnął amatorski wynik 4-1 w MMA. Proces przechodzenia na zawodowstwo był dla niego dużo cięższy, niż dla większości zawodników. Jego życie drastycznie zmieniło się, gdy miał 6 lat i zjadł zatrutego cukierka, przez co zapadł w śpiączkę. Wdało się zakażenie krwi, w wyniku którego lekarz musiał amputować mu nogę.

Mimo, że miał wiele sukcesów w grapplingu i MMA, ciężko było mu dostać licencję zawodową w Arizonie. Jego kariera zawodowa zaczęła się od bilansu 2-3, jednak później rozkręcił się i 4 walki z rzędu wygrał przez poddania. Ostatnio zdobył złoto na Mistrzostwach Świata Pankration.”

To nie pierwszy niepełnosprawny zawodnik MMA – większości znany jest także walczący dla World Series of Fighting Nick Newell, który mimo posiadania tylko jednej całej ręki, uzyskał rekord MMA 11-1, kończąc 10 walk przed czasem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *