Lech Gorczak przed PLMMA 40 w Białymstoku: nie wiadomo, czy Nalepka zawalczy

Promotor MMA na Podlasiu, Lech Gorczak razem z Unią Sportów Walki M organizuje galę PLMMA 40 w Białymstoku. Postanowiliśmy odkryć wszystkie karty i za pośrednictwem Leszka ujawnić całą rozpiskę walk, poniżej znajdziecie zapis rozmowy z organizatorem, który zdradza, że mocny rywal szykuje się dla Kamila Łebkowskiego.

Fight24.pl: Witaj Leszku! Coraz większymi krokami zbliża się kolejna impreza, którą organizujesz, PLMMA 40 w Białymstoku. Czy będzie to gala stricte MMA czy w przedwalkach zamierzasz dodać pojedynki w innych sportach walki?

Lech Gorczak: Witam wszystkich czytelników serwisu Fight24.pl. Nasza najbliższa gala będzie galą PLMMA i według reguł nią rządzących, wszystkie pojedynki będą rozgrywane w formule MMA. Mamy zaplanowane 8 walk w formule MMA.

F24: Mamy już dwie walki ogłoszone: Adam Jankowski vs Salekh Masajew i Dariusz Kazimierczuk vs Anton Shimiuk. Adam jest znany naszym czytelnikom, natomiast niewiele wiemy o Dawidzie. Mógłbyś przybliżyć jego sylwetkę?

LG: Darka poznałem kilka lat temu w Jaworznie, podczas gali boksu organizowanej przez Roberta Gortata. On wtedy trenował boks i później zgłosił swoje aspiracje do walk w MMA, jeździł na zawody amatorskie i w końcu pojawił się na naszej gali. Podczas MMA Exclusive Night 2 w Wasilkowie, a jego rywalem był Piotr Kalenik, który również wystąpi, w walce amatorskiej. Rok później walczył u nas na gali, ale przegrał przed czasem. Dajemy mu szansę po raz kolejny, tym razem z zawodnikiem zza granicy.

F24: Anton Shimiuk walczył w sobotę na FEN 4, na której stawił opór Emilowi Różewskiemu. Z Białorusinami jest tak, że czasami nie dostają wizy…

LG: Masz rację, ale zawsze się ubezpieczam w ten sposób, że jeśli dany zawodnik nie może przyjechać, to w kontrakcie zapisujemy klauzulę, że znajdują mi zastępstwo. Białorusin na pewno zawalczy z Dawidem, na razie jest to Shimiuk, zobaczymy, czy w dniu gali to on wyjdzie do klatki, czy jakiś jego rodak.

F24: Mówiło się o występie Basi Nalepki w Białymstoku, ale ma ona dwa tygodnie wcześniej zaplanowaną walkę w Prusicach na PLMMA 39. Gdzie w końcu wystąpi Basia?

LG: Mam nadzieję, że u nas. Basia zapowiedziała, że nie chce walczyć ze słabymi rywalkami. Kiedyś nawet padła propozycja jej walki z Joanną Jędrzejczyk, obecną zawodniczką UFC. W tej sytuacji sprawa wygląda tak, że ciężko znaleźć rywalkę, i kto pierwszy ją znajdzie, dla tego zawalczy Basia. Gdyby jednak Basia u nas nie zawalczyła, to nie będziemy robili pierwszej walki kobiet w Białymstoku, przesuwając ją na późniejszy termin.

F24: Na dwóch waszych galach zawalczył miejscowy Dawid Gryc. Czy jego występ też jest planowany?

LG: Oczywiście, miejsce dla Dawida w naszych rozpiskach zawsze się znajdzie. Sam Dawid jest entuzjastycznie nastawiony do walki, już się pali do wyjścia do oktagonu. Na razie nie wiem, z kim zawalczy, mogę powiedzieć, że na pewno będzie to zawodnik spoza Polski.

F24: Jeśli mówimy o MMA w Białymstoku, to głównie myślimy o Pawle Zalewskim i Piotrze Niedzielko. Jest szansa, że Ci dwaj zawodnicy pojawią się w październiku w klatce?

LG: Obydwaj mają obecnie problemy ze zdrowiem. Przymierzaliśmy zarówno jednego i drugiego do walki, ale niestety kontuzje okazały się zbyt poważne. Jeśli chodzi o pozostałych Białostocczan, to mamy jeszcze Tomka Cimocha, który zmierzy się z Arnoldasem Eizą. Na pierwszy rzut oka różnica doświadczeń między nimi jest ogromna, ale Tomka stać na sprawienie niespodzianki.

F24: To nie ostatnia impreza organizowana przez Unię Sportów Walki M w tym roku. Powiedz o listopadowej imprezie.

LG: Planujemy zorganizować zawody Batalia Wschodu 2. Chcemy zrobić turniej międzypaństwowy pomiędzy Polską, Litwą i Białorusią. Myślę, że będzie to rozgrywane pod patronatem Amatorskiej Ligi MMA. Mieliśmy zrobić te zawody w czerwcu, ale z powodu problemów organizacyjnych przesunęliśmy tą imprezę na listopad.

F24: W walce wieczoru o pas będzie się bił Kamil Łebkowski. W marcu zapowiadałeś mocnego rywala dla Kamila, uchyl więc rąbka tajemnicy naszym czytelnikom.

LG: Poszukiwania przeciwnika trwają, jest kilka opcji. Chcę ściągnąć kogoś z bogatą przeszłością czyli z występami w największych organizacjach MMA na świecie. Jeśli się nie uda ściągnąć kogoś zza oceanu, to poszukamy przeciwnika dla ‘Bomby’ na Wyspach Brytyjskich.

F24: Osiem walk, na razie mamy nie komplet. Kto dopełni rozpiskę?

LG: Piotr Kalenik zawalczy o Puchar Podlasia w MMA. Ponadto planujemy walkę Łukasza Grochowskiego, świetnego zawodnika i trenera z Białej Podlaskiej. Dla Łukasza znajdziemy przeciwnika zza wschodniej granicy i na pewno będzie to ktoś mocny.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim tym, bez których nasze gale by się nie odbyły. Dziękuję swoim przyjaciołom, biznesmanom, którzy permanentnie wspierają rozwój MMA na Podlasiu. Dziękuję również dla władz miasta Białystok i władz województwa Podlaskiego. Zapraszam na galę wszystkich trenujących sporty walki i fanów na wielkie święto MMA w Białymstoku. Ponadto dodam, że jako gość honorowy na naszej gali pojawi się mistrz olimpijski w judo, Paweł Nastula.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.