Kyra Gracie o MMA, walce Rousey vs Cyborg i nowym projekcie

Kyra Gracie

Trzykrotna złota medalistka ADCC i pięciokrotna mistrzyni świata w BJJ, Kyra Gracie była gościem programu The MMA Hour i rozmawiała m.in. na temat MMA oraz walki Rousey vs Cyborg.

Kyra trenuje boks pod okiem Cláudio Coelho, właściciela Nobre Arte Gym w Rio de Janeiro i swoje treningi ukierunkowuje w stronę MMA. Już od dawna był zamiar, aby Kyra zadebiutowała w MMA, ale plany się zmieniły kiedy zaszła w ciążę i zaczęła kręcić nową serię filmów „The Third Degree with Kyra Gracie”. Mimo tego, Gracie nigdy nie zamknęła drzwi przed MMA.

– To jest dla mnie za każdym razem trudne, ponieważ całe życie trenowałam Jiu Jitsu, ale jestem wielką fanką MMA. Trudno jest mi powiedzieć „oh, nigdy nie będę trenować MMA”. Zawsze jest coś, czego chcę spróbować, ale moje życie jest teraz podporządkowane pod inne sprawy takie jak kręcenie filmów, opieka nad dzieckiem i wiele innych rzeczy, które się dzieją. Nie mogę jednak powiedzieć, że nigdy nie zawalczę.

Kyra Gracie powiedziała również swoje zdanie na temat walki Rousey vs Cyborg, do której jej zdaniem nigdy nie dojdzie.

– Myślę, że dla Cris jest bardzo trudno zrzucić wagę. Ona już i tak ma trudności z cięciem wagi do jej dywizji więc… Nie sądzę, że ta walka dojdzie do skutku i uważam, że będzie podobnie jak z walką między Andersonem Silvą i Georgesem St-Pierre. Zawsze chcieliśmy zobaczyć ten pojedynek, ale nigdy do niego nie doszło.

Kyra wyraziła także swój ogromny szacunek dla mistrzyni wagi koguciej UFC Rondy Rousey.

– Sposób w jaki ona walczy, to wejście do klatki i skończenie walki. Ma znakomity parter i bardzo ją podziwiam. Wszystkie jej zwycięstwa jeszcze sprzed MMA w Judo i to wszystko – uważam, że ona otworzyła drogę nowej generacji dziewcząt, które chcą dołączyć do MMA i które cieszą się sportem.

Gracie ostatni raz startowała w grapplingu w 2012 roku, ale twierdzi, że w krótkim czasie może być gotowa do walki.

– Cały czas trenuje, więc w przypadku jakiejś walki jestem gotowa. Myślę, że wystarczy sześć tygodni na przygotowanie, coś w tym stylu.

Większość czasu Kyra poświęca swojej córeczce o imieniu Ayra oraz podróżom po świecie w poszukiwaniu materiałów do swojej serii filmów.

– Jestem bardzo szczęśliwa dzięki temu programowi. Moim marzeniem było podróżowanie po świecie w celu poszukiwania esencji każdej sztuki walki. Zrobiliśmy już Brazylijskie Jiu Jitsu w Rio de Janeiro, zrobiliśmy boks w Meksyku i będziemy szukać dalej kolejnych esencji sztuk walki, które składają się na MMA. To dla mnie wielka przyjemność dzięki której sama się wiele uczę.

Seria „The Third Degree with Kyra Gracie” dostępna jest na UFC Fight Pass, a poniżej mamy filmik promocyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *