Kwalifikacje do „TUF 14”

(mmajunkie.com)

Około 400 śmiałków pojawiło się 21 marca na kwalifikacjach do 14-tego sezonu „The Ultimate Fighter”. W tłumie można było zobaczyć znajome twarze: weteran UFC Din Thomas, weterani WEC Wagnney Fabiano, Micah Miller i Ian McCall.

Produkcja „The Ultimate Fighter 14” ma ruszyć latem, a na antenie pojawić się jesienią. Wezmą w niej udział zawodnicy wagi koguciej i/lub piórkowej. Po raz pierwszy ten reality show odbędzie się z udziałem zawodników najlżejszych kategorii w UFC. Nieoficjalnie mówi się, że trenerami będą Dominick Cruz i Urijah Faber. Prezes UFC Dana White potwierdził już, że obaj zawodnicy mają spotkać się w klatce w tym roku, ale nie mówił nic, że będzie to tradycyjna walka trenerów po zakończeniu kolejnego sezonu TUF.

Podczas kwalifikacji każdy z kandydatów musiał pokazać próbkę swoich umiejętności przed White’m, Joe Silvą i oficjelami ze Spike TV. Ale Dana White dołożył smaczku do części grapplingowej – wyłożyć 100 dolarów dla każdego, kto zmusi przeciwnika do odklepania.

MMAJunkie.com przeprowadziło krótkie wywiady z niektórymi kandydatami.

„Nie miałem okazji do odklepania kogoś. Były tylko dwie minuty, żeby to zrobić. Ale kontrolowałem pozycję i gościa przez cały czas.” powiedział 39-letni Alexis Villa, były zapaśnik olimpijski z Kuby, który aktualnie trenuje z American Top Team. Villa przeszedł pierwsze kwalifikacje i czekał na rozmowę kwalifikacyjną.

„Na papierze jest numerem jeden. Ten facet to potwór.” powiedział Ron Foster, były matchmaker Shine Fights, który teraz pracuje dla STARS MMA i ML Management.

Pozostaje czekać na wyniki naboru.

2 thoughts on “Kwalifikacje do „TUF 14”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *