Kto wygrałby w walce Fedor- A. Silva?

 [youtube:http://www.youtube.com/watch?v=GzAnc5tdcZg]

pyt: Walczysz z Fedorem – kto wygrywa?

A. Silva: Fedor

Dalej wywiad przypomina luźną rozmowę, w której reporter pyta się ilu jest Silvów w UFC, kiedy kolejna walka, prosi o komentarz dot. tego, że Anderson wygląda podobnie do Rampage’a (na co Soares mówi, że Silva jest znacznie przystojniejszy) itd.

Pomimo skromności jaką Silva emanuje w wywiadach to wydaje mi się, że miałby całkiem spore szanse w walce z Fedorem, a napewno większą niż spora część czołówki wagi ciężkiej. Pomimo tego, że walczy w niższej kategorii to jest od Fedora wyższy (o ok. 5cm) i ma dłuższe ręce i nogi, poza tym ma całkiem niezły parter i obronę przed obaleniami. Mogłaby być to ciekawa walka, dla mnie nawet ciekawsza niż najbliższy pojedynek Fedora. Nie przeszkadza tu nawet fakt, że jak zwykle zdecydowanym faworytem byłby „The Last Emperor”.

15 thoughts on “Kto wygrałby w walce Fedor- A. Silva?

 1. B-Real co ty masz za film ? Jak niby Andreson by wygral ? Nawet gdyby obaj wazyli tam z 84 to Fiedia by go rozniósł. Chociazby samym parterem ma 15 medali w ttym chyba 12 zlotych w sambo i judo.W stójce tez dawal rade z dobrymi strikerami.Po za tym Fedor jest silny i ma spory power w rece.Obstawialbym te walke przy zachowaniu ich obecnej wagi 98% & 2% dla Machinemena

 2. seban28 – przecież nie walczyłby w wadze średniej. Silva waży normalnie 98kg , więc dorzuciłby parę kg i mógłby spokojnie walczyć z Fedorem.

  Go The Phenom ! – jeśli chcesz dyskutować to bez jakiś przytyków.

  Nastula też miał medale i co z tego ?

  W stójce Silva jest zdecydowanie lepszy technicznie. Do tego większy zasięg. Po drugie Fedor nigdy nie walczył jeszcze, używając łokci, w czym Silva jest naprawdę dobry. Wystarczyłoby mocne rozcięcie by zakończyć walkę. W parterze, Pająk też sobie nieźle radzi. Moim zdaniem Silva przez decyzję ! 😀

 3. B-Real: jakby Silva ważył ponad 100 kg, to mógłby stracić swoja największą broń czyli szybkość nie mówiąc już o kondycji. O kondycje i szybkość Fedora bym się nie bał, toczył już długie pojedynki (Crocop, Minotauro). Jednak Fedor ma więcej atutów w walce z Silvą (do której rzecz jasna nigdy nie dojdzie, takie rzeczy tylko na PS3)

 4. Waga w tej walce nie miałaby większego znaczenia, Anderson rozjechał chyba najcięższego zawodnika w lhw Forresta który w dniu walki waży ok.102kg a Silva ważąc ok.96-98 szybkości nie stracił.
  Długie pojedynki to Fedor toczył w Japonii a wiadomo jak z kondycją zawodników którzy pojechali po upadku PRIDE FC do USA 😉
  Ja postawiłbym w tej walce na Spidera ale o walkach Fedora z Andersonem czy Lyoto możemy niestety tylko pomarzyć.

 5. vale tudo: co ty wypisujesz, w dniu ważenia Silvy i Griffina obaj mieli po 93 kilogramy więc skąd wziąłeś te 102 Forresta, przecież nie wpierdolił krowy dzień przed walką.
  A jak wygląda kondycja byłych zawodników PRIDE, to jest różna, taki Rampage dopiero UFC wspiął się na wyżyny swoich umiejętności, w stójce pokonując Wanda, od którego w Pride dostał ciężkie wciry.

 6. Jedno jest pewne to byłaby dobra walka, bo każdy ma jakieś przewagi, ale pamiętajmy, że obaj by przygotowywali sie pod kątem przeciwnika wiec myślę, że Fedor zniwelowałby różnice w stójce a Silva parter ( osobiście myślę, że jednak Fedor by wygrał)

 7. W dniu ważenia mieli 93 ale dzień później po nawodnieniu większość fighterów wnosi do oktagonu kilka a niektórzy nawet kilkanaście (Griffin,Alves,Johnson) kg więcej.

  Rampage i Spider to wyjątki. Reszta fighterów walczy poniżej poziomu jaki prezentowali w PRIDE (głownie przez kondycje)

 8. Pysio, seban28 – ostrzeżenie za wulgaryzmy !

  Chodziło mi o te zdanie „Chociazby samym parterem ma 15 medali w ttym chyba 12 zlotych w sambo i judo”

  Nastula jest dobrym przykładem. To, że ktoś miał jakieś osiągnięcia w judo/sambo dodaje mu tylko prestiż i świadczy o wysokim poziomie, ale w MMA liczy się całokształt i tu nikogo nie obchodzi kto ile zdobył medali 😉

  Co do Rampage’a, to wcale nie wzbił się na wyżyny, tylko Wand się zatrzymał, i większość ostatnich walk przegrywa.

  Po trzecie tak jak vale tudo.

  Zawodnicy odwadniaja się i Anderson nie straciłby swoich atutów.

 9. taka walka sie nigdy nie odbedzie 🙂
  poza tym nie mozna spekulowac jaki bylby wynik tej walki 😀
  crocop tez byl lepszy technicznie w stojce od fedora i nie mogl sobie z nim poradzic
  fedor ma dziwny styl cepy wyrzucane jakby bez techniki a jak przyk*wi to… sami wiecie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *