KSW17 – Revenge: karta walk prawie w komplecie

Dwudziestego szóstego listopada w łódzkiej Atlas Arenie dojdzie do kolejnego bezprecedensowego wydarzenia MMA na polskim rynku. Tego dnia odbędzie się kolejna edycja największej w Europie gali mieszanych sztuk walki, KSW17 – Revenge. Dziś odsłaniamy niemalże kompletną kartę walk tego widowiska.

Jedynym uczestnikiem listopadowego wydarzenia, który nie zna jeszcze nazwiska swojego przeciwnika jest Mamed Khalidov. Właściciele Federacji KSW negocjują z kilkoma zawodnikami, w tym z mistrzem organizacji Bellator, Hectorem Lombardem.

Na gali KSW17 – Revenge dojdzie do arcyciekawego rewanżu pomiędzy najsilniejszym człowiekiem świata Mariuszem Pudzianowskim i Anglikiem Jamesem Thompsonem. Panowie konfrontowali się już ze sobą na gali KSW16 i wtedy lepszym okazał się mieszkaniec Wielkiej Brytanii. Tym razem ma być inaczej, a „Pudzian” zapowiada, że tym razem to on wyjdzie zwycięsko z pojedynku.

Drugą walką z cyklu rewanżowa będzie starcie Rameau Thierry Sokoudjou i Jana Błachowicza. Wszyscy doskonale wiemy w jakich okolicznościach Polak przegrał pierwsze starcie i jak bardzo chciał tego rewanżu. – Ten pojedynek będzie wyglądać zupełnie inaczej niż nasza pierwsza walka. Dołożę wszelkich starań, żeby tym razem kibiców nie zawieść i wygram – zapowiada Błachowicz, który do tego pojedynku przygotowuje się w Holandii m.in. z Gegardem Mousasim. Stawką tejże walki będzie pas Międzynarodowego Mistrza Federacji KSW w wadze półciężkiej.

W listopadzie, po raz pierwszy na gali KSW wystąpi absolutny numer jeden wagi lekkiej w Polsce, Maciej Jewtuszko. Popularny „Irokez” skrzyżuje rękawice z Arturem Sowińskim. – Fani zobaczą, jak facet w różowych spodenkach będzie bił drugiego – zapowiada szczecinianin.

Podczas gali swoje umiejętności zaprezentuje kibicom jeden z najlepszych grapplerów w Europie, Michał Materla. Rywalem „Cipao” będzie weteran MMA z Ameryki, były mistrz organizacji IFL, Matt Horwich.

Trzecią walką rewanżową gali KSW17 – Revenge będzie konfrontacja Antoniego Chmielewskiego z Jamesem Zikicem. W mniemaniu „Chmiela” werdykt pierwszego pojedynku nie był słuszny, stąd zapewne drugie starcie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości i pokazać kto jest lepszy. Warto wspomnieć, że dla Chmielewskiego będzie to pierwszy pojedynek po operacji kolana.

Siedemnasta edycja „Konfrontacji Sztuk Walki” to również pojedynek na szczycie polskiego rankingu wagi półśredniej. Były mistrz wagi średniej organizacji M-1 Global Rafał Moks zmierzy się z triumfatorem turnieju KSW Extra 2 – President Cup Aslambekiem Saidovem.

Siedem ekscytujących pojedynków, czternastu znakomitych zawodników, tysiące osób w łódzkiej hali i miliony przed telewizorami. Nadchodzi czas zemsty… KSW17 – Revenge.

9 thoughts on “KSW17 – Revenge: karta walk prawie w komplecie

  1. Heh na tym plakacie od razu widać kto jest jedynym amatorem na tej gali…(wygląda jak chłopek roztropek) 😉 Co do negocjacji z Lombardem to faktycznie byłby ogień ale coś bardzo wątpię by doszło do tej walki, ciekawe zestawienie brutalnej siły i agresji vs gibkość nieuchwytność i technika. Zapowiadało by się arcy ciekawie i faktycznie byłby to najtrudniejszy przeciwnik i pojedynek dla Mameda…

  2. pudzian znowu dostanie oklep. slaby jest i ma slabe serce. ostatnio musieli rozlac wode na ringu, zeby mial 5 min, aby dojsc do siebie bo by chyba zawalu dostal hahah. thompson nawet nie musi trenowac do tej walki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *