KSW15: Różalski kontra Bartkiewicz

I tak oto odsłaniamy kolejne karty. Podczas piętnastej „Konfrontacji Sztuk Walki” zobaczymy wielki debiut w formule MMA jednego z najbardziej utytułowanych zawodników K-1 w Polsce, Marcina Różalskiego. Popularny „Różal” miał pierwotnie skrzyżować rękawice z Pawłem Słowińskim, lecz Polak mieszkający w Australii musiał z powodów osobistych wycofać się z walki. Nowym przeciwnikiem Różalskiego będzie znany z występu na KSW Fight Club Marcin Bartkiewicz

Marcin Różalski, który na gali KSW15 zadebiutuje w formule MMA to bardzo doświadczony zawodnik sportów uderzanych. Stoczył ponad sto pięćdziesiąt walk w kickboxingu, wiele walk w muay thai oraz dwadzieścia pięć walk w K-1 z czego osiemnaście wygrał, sześć przegrał i raz zremisował. Był dwukrotnym Mistrzem Świata K-1 organizacji WKA i ISKA. Teraz spróbuje swoich sił w wszechstylowej walce wręcz. – Mam wewnętrzną potrzebę zaspokojenia i spróbowania się w MMA. Może kiedyś będę kaleką, może niedługo umrę i będę mieć do siebie żal, że nie spróbowałem. Spróbuję i będę wiedział. Jeżeli dam dobrą walkę to będę wiedział – wyznał Różal w jednym z wywiadów.

Przeciwnikiem Różalskiego w walce na KSW15 będzie Marcin Bartkiewicz, który drogę do walk na galach organizowanych przez Federację KSW otworzył sobie dzięki temu, że przyjechał na jeden z letnich obozów KSW i zaprezentował się na nim z bardzo dobrej strony. Bartkiewicz, znany pod pseudonimem „Doktor” to Polak mieszkający na stałe w Anglii. W porównaniu do „Różala” nie jest debiutantem w formule MMA. Ma na swoim koncie stoczone cztery pojedynki i jest posiadaczem mistrzowskiego pasa brytyjskiej organizacji Cage Rage Contender. Na pewno jego atutem w walce przeciwko Różalskiemu będzie doświadczenie w MMA i fakt, że jest on o kilka kilogramów cięższy.

Zestawienie tych dwóch zawodników gwarantuje solidną dawkę emocji. Obaj preferują walkę w stójce, lubią iść na wymianę ciosów i chyba tylko ciężki nokaut jednego z nich zakończyć może ten pojedynek. Jak będzie na prawdę? przekonamy się już 19 marca na gali KSW15.

12 thoughts on “KSW15: Różalski kontra Bartkiewicz

  1. Ale będzie masakryczna walka, hehe:) Doktor ostatnio przegrał, więc będzie chciał się jak najlepiej pokazać. Różalski też na pewno nie da se na ringu w kaszę dmuchać, więc tak jak napisał Koskihno, będzie awantura!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *