KSW potwierdziło przeciwnika dla Mameda Khalidova

(fot. fightersonlymagazine.co.uk)

Po kontrowersjach związanych z przeciwnikiem Mameda Khalidova na KSW 17 Revenge w których mówiło się, że Paulo Filho może jednak nie być rywalem Mameda, Federacja KSW ostatecznie potwierdziła i rozwiała te wątpliwości.

konfrontacja.com

Karta walk listopadowej gali KSW17 – Revenge w komplecie! Mamed Khalidov czołowy zawodnik wagi średniej na świecie poznał nazwisko swojego najbliższego rywala i tym samym znamy nazwiska wszystkich wojowników, którzy wystąpią dwudziestego szóstego listopada w łódzkiej hali Atlas Arena. Będzie nim weteran m.in. organizacji PRIDE i WEC, Brazylijczyk Paulo Filho.

Zawodnik z Kraju Kawy, znany pod pseudonimem „Ely” karierę w MMA rozpoczął w 2000 roku. Cztery lata później, po paśmie siedmiu zwycięstw z rzędu trafił do japońskiej organizacji PRIDE, gdzie kontynuował passę zwycięstw [wygrał m.in. z Murilo Rua, Ryuta Sakurai i Kazuo Misaki]. W 2007 roku uznany za najlepszego zawodnika wagi średniej na świecie Filho trafił do organizacji WEC. Stoczył tam trzy walki z których dwie wygrał [z Joe Doerskenem i Chael Sonnenem]. Od tamtego momentu stoczył jeszcze jedenaście pojedynków. Jego aktualny bilans walk to dwadzieścia dwie wygrane, cztery przegrane i dwa remisy.
Paulo Filho urodził się i 24 maja 1978 roku w Sao Paulo w Brazylii. Mieszka tam do dziś. Trenuje w Brazilian Top Team, jednym z najlepszych klubów w tym kraju. Jego największym atutem w walce są wysokie umiejętności brazylijskiego jiu jitsu. Dziesięć z dwudziestu dwóch zwycięskich pojedynków wygrał przez submission.

Pojedynek Khalidov kontra Filho zapowiada się bardzo emocjonująco. Znakomity parterowiec z Brazylii zmierzy się z ekwiblirystycznie walczącym Polakiem. Ta walka na pewno będzie mieć swoją historię i niekoniecznie o jej wyniku zadecyduje walka na ziemi. Ale jak będzie przekonamy się już niebawem.

11 thoughts on “KSW potwierdziło przeciwnika dla Mameda Khalidova

  1. Jakub, przez kogo i na jakiej podstawie. Z kim tak naprawdę z czołówki światowej walczył? Mimo całego doń szacunku – czołówka walczy za oceanem a tam takich Mamedów są dziesiątki. Póki Mamed tam się nie pokaże w jednej z liczących się organizacji z liczącym się zawodnikiem, to każde zestawienie go jako top 10 na świcie to nadużycie niezależnie od tego kto je popełnił.

  2. nie mogą dać kogoś lepszego np jeremy horna minwamana leitesa vasila vasilievskiego tylko jakiegoś mistrza sprzed 4 lat bo kogo on dobrego pokonał 1 chaela soonena jak jeszcze ten był początkujący minwamana gdy jego ileość porażek podchodziła pod ilość zwycięstw?Żeczywiście ta wygrana da mu wiele wkońcu były mistrz świata na koncie ale nie nabierze wtedy doświadczenia lepiej niech dadzą mu jeremy horna on napewno zawsze będzie mugł walczyć i to za małe pieniądze.

  3. @kucek Filho to b.dobry zawodnik ze znanym nazwiskiem. A argument, że pokonał sonnena kiedy ten był początkujący jest nieprawda – zreszta Filho jest nawet rok młodszy od Cheala. Zresztą nie wiesz, jak wyglądają negocjaje itp. a piszesz takie rzeczy.

  4. Co wy chcecie od tego Mameda i ze dają mu niby gorszych zawodników ?! Gośc ma taki sam rekord jak Mamed walczył w PRIDE i WEC i rzeczywiście (@kucek) jest dobrą partią dla naszego i moze w końcu Mamed wyleci za ocean i zacznie tam kariere. Pozdr

  5. Filho to dobry przeciwnik, mimo wszystko (lekoman, ostatnio słabsza passa) ten koleś nie został nigdy poddany ani znokautowany, a prócz Sonnena pokonał jeszcze Misakiego, Murilo Ruę, Chonana, remisował z Kangiem, także rzadziakiem nie jest. Przegrana czy wygrana Mameda wiele nie zmieni (jak dla nas fanów mma), bo Mamedowi nie spieszy się (jeśli nie w ogóle) z wyjazdem do USA, także wydaje mi sie że przeciwnik całkiem w pyte.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *