KSW 20: Rafał Moks vs Borys Mańkowski

Rafał Moks vs. Borys Mańkowski to pierwsza, oficjalnie potwierdzona walka gali KSW 20.

Informacja prasowa:

Dwóch czołowych zawodników wagi półśredniej zmierzy się ze sobą na jubileuszowej gali KSW20, która 15 września odbędzie się w hali Ergo Arena Gdańsk/Sopot. W walce o uznanie fanów zmierzą się ze sobą Rafał Moks i Borys Mańkowski.

Mańkowski to numer dwa polskiego rankingu wagi lekkiej. Dla trenującego w Ankos Zapasy Poznań “Diabła Tasmańskiego będzie to trzeci start na galach KSW. Pierwszy raz oglądaliśmy go podczas turnieju wagi lekkiej, gdzie musiał uznać wyższość wysoko notowanego w Europie Fina Niko Puhakka. Drugi pojedynek stoczył na KSW19 i dał popis swoich umiejętności. Po bardzo zaciętym pojedynku wygrał na punkty z niepokonanym wtedy Marcinem Naruszczką.

Moks to pierwszy polski mistrz organizacji M-1 Global. Na co dzień trenuje w Berserkers Team Szczecin z czołowymi zawodnikami MMA w Polsce, m.in. z Michałem Materlą, Danielem Dowdą i Karolem Bedorfem. Na KSW debiutował w listopadzie 2011 roku, gdzie musiał uznać wyższość najlepszego zawodnika wagi półśredniej w kraju, Aslambeka Saidova. Na KSW 20 zobaczymy go po raz drugi.

Fani mieszanych sztuk walki już zacierają ręce na ten pojedynek. Każdy, kto chociaż raz oglądał walki z Moksa i Mańkowskiego wie, że są one efektowne, efektywne i dostarczają bardzo dużej dawki emocji.

6 thoughts on “KSW 20: Rafał Moks vs Borys Mańkowski

  1. @k
    Abbotta? masz na myśli Tanka Abbotta? 😀 żeby jak Pudzian wygrał znowu były tony komentarzy że KSW ssie bo dają Pudzilli ,,emeryta z ujemnym rekordem” tak jak to było po walce z Sappem? 😀
    ale Pudzian kontra Kimbo Slice – to byłoby w sumie ciekawe ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *