KSW 13 – potwierdzono cztery kolejne nazwiska turniejowe

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, na trzynastej Konfrontacji Sztuk Walki w turnieju wagi lekkociężkiej zobaczymy czołowego fightera w tej kategorii jeśli chodzi o nasze rodzime podwórko, Janka Błachowicza (8-2), który na swoim koncie ma między innymi zwycięstwa nad Danielem Dowdą czy Antonim Chmielewskim. Popularny John powraca na ring po ponad rocznej przerwie, do której zmusiła go wymagająca operacji kontuzja więzadeł krzyżowych. Ostatni pojedynek Błachowicz stoczył dwunastego grudnia 2008 roku na KSW 10, pokonując przez duszenie zza pleców solidnego Maro Peraka (15-1-1).

Innym reprezentantem Polski w turnieju do 95 kg będzie Wojciech Orłowski (2-2), który powraca do akcji po występie w turnieju do 85 kg na poprzedniej edycji KSW. W katowickim Spodku zobaczymy także dwóch mocnych obcokrajowców: znanego głównie z zaciętej, zakończonej remisem walki z Mamedem Khalidovem Daniela Taberę (14-2-3) oraz mającego za sobą krótki epizod w UFC Antonio Mendesa (16-6).

13 maja dojdzie także walki finałowej turnieju wagi ciężkiej, w której naprzeciw siebie staną amerykański parterowiec David Olivia (4-0) i Litwin Konstantin Gluhov (6-4). Do pierwszej obrony pasa wagi średniej podejdzie także Vitor Nobrega (9-1), którego rywalem będzie jeden z pionierów polskiego MMA, Krzysiek Kułak (22-12-2).

Oprócz w/w starć na KSW 13 zawalczą także Mariusz Pudzianowski (1-0) i Mamed Khalidov (20-4-1). Rywali obu zawodników poznamy już w najbliższy poniedziałek na konferencji prasowej poświęconej właśnie majowej gali.

Nieco bardziej obszerny tekst na ten temat znajdziecie na stronie konfrontacja.com. Aktualna karta walka tutaj.

7 thoughts on “KSW 13 – potwierdzono cztery kolejne nazwiska turniejowe

 1. z calym szacunkiem dla wlascicieli portalu ale:

  Orlowski nie startowal w turnieju 85kg tylko w ciezkiej, przegral w walce z Oliwia …..

  inny problem, juz do samego KSW ….

  2 konie walczace raz w kategorii ciezkiej a raz w LHW, Polacy …

  do tego goscie na codzien zaliczani raczej do kategorii 85kg :P, obcokrajowcy 😛

  nie ma to jak dobierac przeciwnikow tendencyjnie 😛

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *