Krzysztof Soszyński vs. Igor Pokrajac na UFC 140

Krzysztof Soszyński osobiście potwierdził na swoim facebooku, że szykuje się walka jednak nie chciał zdradzać więcej szczegółów.

Krzysztof Soszyński (26-11-1 MMA, 6-2 UFC) i Igor Pokrajac (28-8 MMA, 2-3 UFC) zmierzą się w kategorii półciężkiej na gali UFC 140 w grudniu.

UFC 140 odbędzie się 10 grudnia w Air Canada Center w Toronto. Na tej samej gali odbędzie się pojedynek w wadze ciężkiej między Frankiem Mirem i Antonio Rodrigo Nogueria.

Nie jest jeszcze pewne czy walka Soszyńskiego i Pokrajaca będzie transmitowana w TV.

Początkowo walka ta miała odbyć się na UFC 131 kiedy to Pokrajac zmienił kontuzjowanego Anthony’ego Perosh’a. Do walki jednak nie doszło ponieważ Igor również doznał kontuzji i ostatecznie został zastąpiony przez Mike’a Massenzio.

Soszyński wygrał tę walkę przez jednogłośną decyzję co podniosło jego rekord do trzech wygranych pojedynków na cztery walki, które obejmowały także zwycięstwo nad Stephan’em Bonnar’em (przez kontrowersyjne TKO) i Goranem Reljic’em (przez decyzję). Krzysztofa męczyły kontuzje kolana które wiązały się aż z siedmioma operacjami dlatego też będzie to pierwsza jego walka od czasu wygranej z Massenzio.

Przeciwnikiem Soszyńskiego będzie Igor Pokrajac, który ostatnią walkę stoczył w marcu na UFC on Versus 3 gdzie wygrał w pierwszej rundzie przez TKO z Todd’em Brown. Chorwacki fighter wygrał dwie z trzech walk w UFC przegrywając z Vladimirem Matyushenko i James’em Te Huna.

Wstępna rozpiska UFC 140 przedstawia się następująco:

  • Frank Mir vs. Antonio Rodrigo Nogueira
  • Antonio Rogerio Nogueira vs. Tito Ortiz
  • Brian Ebersole vs. Rory MacDonald
  • Mark Hominick vs. Chan Sung Jung
  • Mark Bocek vs. Nik Lentz
  • Igor Pokrajac vs. Krzysztof Soszynski
  • Rich Attonito vs. Claude Patrick
  • Dennis Hallman vs. John Makdessi
  • John Cholish vs. Mitch Clarke

6 thoughts on “Krzysztof Soszyński vs. Igor Pokrajac na UFC 140

  1. haha. no tak antonio ma niesamowita wydolnosc i w dodatku ma walke jedna po drugiej a zaplaca mu chyba ze 3 mln usd;) za takie poswiecenie… nie no a powaznie to fajnie ze dostal ta walke bo wygra ja bez problemow ale ja wolalbym go z wiekszymi nazwiskami. jak zawsze bede mu kibicowal i mam nadzieje ze kiedys walak o pas

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *