Krzysztof Jotko pokonał Mishę Cirkunova po wymagającej walce na UFC Fight Night 193

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Krzysztof Jotko stoczył swoją kolejną walkę w Oktagonie, mierząc się na UFC Fight Night 193 z Mishą Cirkunovem, którego pokonał w wymagającym pojedynku.

Walka w wadze średniej między Krzysztofem Jotko (23-5 MMA, 10-5 UFC) a Mishą Cirkunovem (15-7 MMA, 6-5 UFC) była częścią karty głównej gali UFC Vegas 38, która odbyła się w UFC Apex w Las Vegas.

Cirkunov, który do tej walki przeszedł z wagi półciężkiej był mocno docięty. Obaj zawodnicy spudłowali swoimi ciosami i weszli w klincz. Cirkunov przypierał Jotko do siatki. Po rozdzieleniu się Jotko wyprowadził kopnięcie na nogę. Cirkunov poszukał obalenia i sprowadził Polaka do parteru. Jotko podniósł się, ale ponownie został przyparty do siatki. Po zerwaniu klinczu Cirkunov trafił zewnętrznym kopnięciem na nogę. Widoczna była duża rozbieżność w poruszaniu się u obydwu zawodników. Jotko cały czas się poruszał i balansował w przeciwieństwie do mniej ruchliwego Cirkunova. Jotko trafił kombinacją, gdy Cirkunov się do niego zbliżył. Następnie Jotko spróbował kopnięcia na głowę, które zostało zablokowane. Cirkunov odpowiedział kopnięciem na nogę. Kolejny cios Cirkunova był mocno sygnalizowany i został wychwycony. Obaj zawodnicy weszli w chaotyczną wymianę ciosów wytrącając się z równowagi. Kopnięcie na głowę w wykonaniu Jotko przelateciało obok twarzy Cirkunova, a ten trafił krótkim prawym, po czym przyjął kopnięcie na nogę. Cirkunov wykonał unik i Jotko trafił na deski po zmyłce. Łotysz przyparł Jokto do siatki, kończąc rundę.

Cirkunov wyszedł do drugiej rundy po raz pierwszy od czerwca 2016 roku. Cirkunov zepchnął Jotko pod siatkę i kolanami trafił go poniżej pasa. Herb Dean wstrzymał walkę. Akcja została wznowiona z pozycji klinczu po tym jak Jotko doszedł do siebie. Zawodnicy zerwali klincz, a Cirkunov ruszył do przodu, jednak Jotko zrobił unik i wykonał kombinację ciosów, po której dołożył kopnięcie na nogę. Cirkunov znowu ruszył do przodu, ale nie zrobił zbyt wiele. W międzyczasie, Jotko nie wyprowadził zbyt wiele ciosów, ale i tak zrobił więcej niż jego rywal. Jotko trafił ciosem, a Cirkunov ponownie przepchnął go pod siatkę. Po zerwaniu klinczu, Cirkunov trafił mocnym kopnięciem na nogę. Ponowne wejście w klincz i rozerwanie. Jotko spróbował latającego kolana, ale nadział się na prostego. Cirkunov zaatakował kopnięciem na głowę na 10 sekund przed końcem rundy, ale również on nadział się na cios.

W trzeciej rundzie, Cirkunov poszedł po obalenie za pojedynczą nogę i udał mu się je zdobyć. Jotko na chwilę podniósł się do stójki, ale Cirkunov sprowadził go z powrotem na kolana przy siatce. Cirkunov podniósł pozycję i zaczął uderzać kolanem w uda Polaka – raz za razem. Jotko zdołał wrócić do stójki, ale Cirkunov wciąż trzymał go w klamrze wokół pasa. Obydwaj zawodnicy siłowali się tak przez jakąś chwilę. Cirkunov pociągnął Jotko do tyłu, ale ten uciekł i rzucił się do ataku, ale Cirkunov zrobił unik i znowu go obalił. Jotko wstał i obaj się rozdzielili. Teraz Jotko starał się o obalenie, którego Cirkunov uniknął, ale teraz to on był spychany na siatkę. Jotko trafił kombinacją ciosów, ale po skróceniu dystansu przyjął cios od Cirkunova. Gdy Cirkunov odchodził na dalszy dystans, Jotko uderzył go palcem w oko. Polak oskarżył Łotysza o symulowanie i krzyczał ze swojego narożnika, aby wznowić walkę, po tym jak Herb Dean ich rozdzielił. Po około minutowej przerwie walka została wznowiona. Jotko starał się obalić przeciwnika, ale bezskutecznie. Jotko trafił lewym i widać było, że chce zakończyć walkę. Cirkunov również odpowiedział lewym i wycofał się, by uniknąć niebezpieczeństwa. Obydwaj weszli w wymiany w klinczu i zerwali go. Jokto zamarkował cios łokciem z obrotu po czym następuje chwila w której żaden z nich nie wyprowadził uderzenia, ale to Jotko wywierał presję. Na sekundy przed końcem Jotko sprowadza Cirkunova na matę.

Krzysztof Jotko pokonał Mishę Cirkunova przez niejednogłośną decyzję (29-28, 28-29, 29-28)

Krzysztof Jotko odniósł swoje dziesiąte zwycięstwo w UFC odbijając się od porażki z ostatniej walki z Seanem Stricklandem z którym przegrał przez decyzję. Wcześniej Jotko miał dobrą serię trzech zwycięstw w walkach z Alenem Amedovskim, Marciem-Andre Barriault i Erykiem Andersem.

Dla Mishy Cirkunova jest to druga porażka z rzędu i trzecia w ostatnich czterech walk. Po porażce z Johnnym Walkerem i zwycięstwie nad Jimmym Crute, Cirkunov przegrał przez TKO z Ryanem Spannem w przedostatniej walce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *