„Koreański Zombie” chce walki o pas z Alexandrem Volkanovskim

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Chan Sung Jung odniósł ogromne zwycięstwo na gali UFC Fight Night 165 w Busan w Korei Południowej pokonując Frankiego Edgara. Teraz „Koreański Zombie” kieruje swoją uwagę na nowo koronowanego mistrz wagi piórkowej Alexandra Volkanovskiego.

Chan Sung Jung zmierzył się w walce wieczoru z Frankie Edgarem, który zastąpił kontuzjowanego Briana Ortegę. Jung szybko rozprawił się z Edgarem kończąc go przez TKO w pierwszej rundzie.

Tydzień wcześniej, Alexander Volkanovski zdobył tytuł mistrza wagi piórkowej pokonując Maxa Hollowaya przez jednogłośną decyzję na UFC 245. Po zwycięstwie nad Edgarem, Jung dał jasno do zrozumienia, że chce walczyć o pas mistrza wagi 145 funtów.

„Ja… chcę… Volkanovskiego!”

Koreańczyk wydał krótkie oświadczenie po swoim zwycięstwie nad Amerykaninem:

„Nic się nie zmieni. To jeszcze nie koniec, nie będę szczędził wysiłków, by uczyć się, uczyć się tego samego. Dzisiejszy dzień był najlepszy w Busan. Dziękuję wam wszystkim. #ufcbusan #ufc #aomg #koreanzombie”

Dzięki zwycięstwu nad Edgarem, Jung ma teraz za sobą dwa zwycięstwa z rzędu. W obu walkach „Koreański Zombie” pokonał swoich przeciwników przez TKO w pierwszych rundach. Przed walką z Edgarem, Jung odniósł zwycięstwo nad Renato Moicano kończąc go w 58 sekund. Te dwa zwycięzkie pojedynki poprzedziła porażka w starciu z Yairem Rodriguezem, który znokautował Koreańczyka efektownym ciosem łokciem na jedną sekundę przed końcem piątej rundy. Od powrotu z obowiązkowej służby wojskowej, Chan Sung Jung stoczył cztery walki, których bilans to 3-1.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *