Korean Zombie vs. Ricardo Lamas oficjalnie na UFC 214

Fot. UFC.com

Do karty walk UFC 214 dodano bardzo interesującą walkę w kategorii piórkowej między Chan Sung Jungiem znanym jako Korean Zombie i Ricardo Lamasem.

Informację tę potwierdził Chris Taylor z BJPenn.com dodając, że początkowo walka ta miała się odbyć 22 lipca na gali UFC on FOX 25, ale pojedynek przeniesiono na 29 lipca na galę UFC 214.

Korean Zombie (14-4) ma za sobą udany powrót po trzyletniej przerwie w którym pokonał Dennisa Bermudeza nokautując go w pierwszej rundzie na gali UFC Fight Night 104 w lutym. Przed tym pojedynkiem Koreańczyk mierzył się z mistrzem wagi piórkowej Jose Aldo na gali UFC 163, ale przegrał walkę przez TKO w czwartej rundzie. Chan Sung Jung doszedł do walki o pas po trzech wygranych pojedynkach z Leonardem Garcia, Markiem Hominickiem oraz Dustinem Poirierem. Jego bilans walk w UFC to 4-1.

Ricardo Lamas (17-5) na przestrzeni czterech ostatnich walk przeplata zwycięstwa z porażkami. Po porażce z Chadem Mendesem przez TKO na UFC Fight Night 63 pokonał przez decyzję Diego Sancheza na UFC Fight Night 78. Dwie ostatnie walki to porażka z Maxem Holloway’em przez decyzję na UFC 199 oraz zwycięstwo przez poddanie z Charlesem Oliveira UFC Fight Night 98 w pojedynku catchweight wagi lekkiej.

Korean Zombie i Ricardo Lamas mieli już raz w przeszłości zmierzyć się ze sobą w 2013 roku, ale pojedynek został odwołany na rzecz walki Junga z Jose Aldo o pas wagi piórkowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *