Koniec oczekiwań i niepewności, Tony Ferguson vs Justin Gaethje walką wieczoru na UFC 249

Justin Gaethje stanie do pojedynku z Tonym Fergusonem o tymczasowy tytuł wagi lekkiej na gali UFC 249 – zakładając, że gala odbędzie się 18 kwietnia zgodnie z planem. Tym samym Gaethje zastąpi mistrza Khabiba Nurmagomedova.

Po tym, jak Khabib Nurmagomedov (28-0 MMA, 12-0 UFC) został zmuszony do wycofania się z obrony tytułu w walce z Tonym Fergusonem (25-3 MMA, 15-1 UFC) z powodu zakazu podróżowania w czasie pandemii koronawirusa, UFC usilnie starało się zestawić nową walkę, która miała być pojedynkiem wieczoru gali UFC 249.

Justin Gaethje (20-2 MMA, 3-2 UFC), który wyrażał gotowość podjęcia walki otrzymało wezwanie, a UFC ogłosiło tę walkę już oficjalnie.

Oczywiście pod warunkiem, że gala UFC 249 się odbędzie, ponieważ nadal nie ma potwierdzonej lokalizacji. ESPN poinformowało w niedzielę, że organizacja była bliska załatwienia miejscówki na Zachodnim Wybrzeżu, ale na oficjalne ogłoszenie musimy jeszcze poczekać.

Prezydent UFC Dana White, który przez cały czas zarzekał się, że UFC 249 odbędzie się w kwietniu zgodnie z planem, jest o tym wyraźnie przekonany.

Tony „El Cucuy” Ferguson, numer #1 w rankingu wagi lekkiej, ma za sobą serię 12 zwycięstw z rzędu. Pięć razy był zestawiany do walki z Khabibem Nurmagomedovem – trzy razy miały to być walki o pas – ale każda próba kończyła się niepowodzeniem z różnych powodów.

Sklasyfikowany na #4 pozycji w rankingu Justin Gaethje ma za sobą trzy wygrane walki – wszystkie przed czasem po ciosach w pierwszej rundzie. Będzie to jego pierwsza okazja na zdobycie tytułu UFC. „The Highlight” to były mistrz WSOF, który bronił mistrzowskiego pasa pięć razy.

2 thoughts on “Koniec oczekiwań i niepewności, Tony Ferguson vs Justin Gaethje walką wieczoru na UFC 249

  1. Super nareszcie organizacja ufc wraca do gry jakieś światło w tym zwiariowanym świecie bo już od słuchania tych wszystko wiedząych ekspertów i polityków na każdym kanale tv i radiu głowa boli.I tak rok 2020 będzie pod znakiem walki z epiemią później kryzys gospodarczy na świecie najbardziej w Europie zachodniej walki o kasę w unii europiejskiej i KONIEC roku .

  2. Super nareszcie organizacja ufc wraca do gry jakieś światło w tym zwiariowanym świecie bo już od słuchania tych wszystko wiedząych ekspertów i polityków na każdym kanale tv i radiu głowa boli.I tak rok 2020 będzie pod znakiem walki z epidemią później kryzys gospodarczy na świecie najbardziej w Europie zachodniej walki o kasę w unii europiejskiej i KONIEC roku .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *