Konferencja prasowa po gali UFC on ESPN 26 i bonusy

Jeff Bottari/Zuffa LLC

Podczas gali UFC on ESPN 26 na dziesięć walk aż osiem z nich zakończyło się skończeniami – w tym siedem z rzędu do zakończenie gali. Było więc sporo rywalizacji o nagrody bonusowe po gali.

Zamiast więc przyznać $50,000 bonusu za „Walkę wieczoru” i tyle samo za dwie nagrody za „Występ wieczoru”, UFC podniosło stawkę, rozdając aż cztery bonusy za „Występy wieczoru” i „Walkę wieczoru” dla sześciorga zwycięzców.

Bonus za „Walkę wieczoru”: Billy Quarantillo vs Gabriel Benitez

Billy Quarantillo (16-3 MMA, 4-1 UFC) i Gabriel Benitez (22-9 MMA, 6-5 UFC) (TKO3) dali świetny pojedynek na otwarcie głównej karty. Zanim Quarantillo ostatecznie rozprawił się z Benitezem, ten był już cały rozbity i zakrwawiony. Quarantillo zadał prawie trzy razy więcej uderzeń niż Benitez – w sumie 179. Benitez zdołał jednak utrzymać się w trzeciej rundzie i przez cały czas stanowił zagrożenie.

Bonus za „Występ wieczoru”: Rodrigo Nascimento

To była wyjątkowa walka dla Rodrigo Nascimento (9-1 MMA, 2-1 UFC). W otwierającej kartę walk walce w wadze ciężkiej z Alanem Baudotem (8-3 MMA, 0-2 UFC) (TKO2), Nascimento wyglądał w pierwszej rundzie, jakby czekała go długa noc. W drugiej rundzie przebudził się, zranił Baudota w stójce, a następnie wypunktował go przez TKO.

Bonus za „Występ wieczoru”: Mateusz Gamrot

Mateusz Gamrot (19-1 MMA, 2-1 UFC) potrzebował zaledwie 65 sekund, by Jeremy Stephens (28-19 MMA, 15-18 UFC) odklepał przez fachowo zapiętą kimurę. Ostatni raz Stephens odklepał w walce na UFC Fight Night 17 w lutym 2009 roku.

Bonus za „Występ wieczoru”: Rodolfo Vieira

Rodolfo Vieira (8-1 MMA, 3-1 UFC) zgarnął swoją trzecią wygraną w UFC i trzecią przez poddanie, gdy wskoczył na plecy Dustina Stoltzfusa (13-3 MMA, 0-2 UFC) i poszedł po duszenie zza pleców. Vieira wciąż trzymając się pleców Stoltzfusa zapiął ciasne duszenie i w momencie, gdy obydwaj upadli na matę, Stoltzfus odklepał.

Bonus za „Występ wieczoru”: Miesha Tate

Miesha Tate (19-7 MMA, 6-4 UFC) powróciła z prawie pięcioletniej emerytury i odesłała Marion Reneau (9-8-1 MMA, 5-7-1 UFC) na własną emeryturę. Tate pokonała Reneau przez TKO w trzeciej rundzie, odnosząc cenne zwycięstwo w swoim powrocie do rywalizacji.

Poniżej konferencja prasowa po gali:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *