Komisja Sportowa stanu Ohio zmienia zasady dotyczące ważenia

UFC 203 cleveland
UFC.com

Zmiany nie dotkną jednak największych promotorów.

W czasie gdy np. władze stanu Kalifornia wprowadzają zasady umożliwiające wcześniejsze ważenie przed galami MMA Komisja Sportowa stanu Ohio idzie dokładnie w drugą stronę. OAC właśnie wprowadziła regulacje, według których ważenie będzie odbywać się w dniu, w których jest rozgrywana gala. Zmiany te jednak nie będą wpływać na gale największych organizacji tylko na te, w kartach walk których będą znajdować się pojedynki amatorskie i zawodowe.

O tym fakcie w zeszłym tygodniu poinformował dyrektor wykonawczy Komisji, Bernie Profato. Jednocześnie Bernie podkreślił, że będzie możliwy powrót do wcześniejszego modelu ważenia jeśli nowy nie zda egzaminu.

Chcemy zapewnić tym zawodnikom jak najbardziej bezpieczną atmosferę. Mamy zamiar spróbować, jeśli to nie będzie działać, odstąpimy od tego. To nie jest zapisane na kamieniu. Jeśli będziemy uważać, że to nie działa to odejdziemy od tego. Ale jeśli będziemy myśleć, że to dobry pomysł to możemy podać te informacje wszystkim i wszyscy będą mogli to wprowadzić.

10 września do Cleveland zawita największa organizacja MMA na świecie z galą oznaczoną numerem 203. UFC chce wtedy udostępnić zawodnikom możliwość wcześniejszego ważenia, Profato nie jest przeciwko, chce poddać tę kwestię pod dyskusje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *