Komisja Sportowa Stanu Newada: „Zespół Mayweathera chce zmiany rozmiaru rękawic”

Fot. dramastyle.com / conormcgregor.com

Był już wielokrotnie poruszany temat rozmiaru rękawic w pojedynku między Floydem Mayweatherem i Conorem McGregorem, ale tym razem obóz Floyda poruszył tę kwestię.

Rozmiary rękawic w jakich walczą zawodnicy w UFC i boksu znacznie się różnią, ponieważ w UFC walczy się w 4-uncjowych rękawicach natomiast w boksie mają one większe rozmiary. Do nadchodzącej walki ustalono, że mają to być 10-uncjowe rękawice.

Tymczasem Floyd Mayweather napisał w mediach społecznościowych, że chce zmiany rozmiaru rękawic na mniejsze 8-uncjowe. Dyrektor wykonawczy Nevada Athletic Commission (NAC), Bob Bennett potwierdził, że zespół Mayweathera zapytał Komisję o zmianę rozmiaru rękawic. Bennet powiedział, że oba teamy muszą przekonać Komisję do tego, aby ta pozwoliła na walkę w mniejszych rękawicach.

— Będą musieli stawić się przed komisją i przedstawić Komisji argumenty za tym, dlaczego powinni dostać pozwolenie na walkę w 8-uncjowych rękawicach. Przewodniczący Anthony Marnell oraz pozostali członkowie Komisji zdecydowali, że zdrowie i bezpieczeństwo zawodników jest priorytetem numer jeden.

Kwestia rozmiarów rękawic jest ściśle ustalona przez poszczególne komisje stanowe i w stanie Newada zawodnicy nie mogą rywalizować w 8-uncjowych rękawicach od limitu wagowego 147 funtów, a pojedynek Mayweather vs McGregor jest zaplanowany w limicie 154 funtów.

One thought on “Komisja Sportowa Stanu Newada: „Zespół Mayweathera chce zmiany rozmiaru rękawic”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.