Komisja Sportowa stanu Kalifornia uważa, że Drew Dober powinien przejść do wagi półśredniej

cagesidepress.com

Pierwsza „ofiara” nowych przepisów Komisji.

W walce otwierającej galę UFC 214 Drew Dober (18-8 1 NC, 4-4 1 NC w UFC) w I rundzie znokautował Josha Burkmana (28-16 1 NC, 6-11 1 NC) i pomimo tego, że odniósł żadnych obrażeń to przed kolejnym pojedynkiem będzie musiał przejść dodatkowe badania lekarskie.

Komisja Sportowa stanu Kalifornia poinformowała, że Dober powinien przejść do cięższej kategorii wagowej lub będzie musiał przejść dodatkowe badania przed dopuszczeniem do kolejnej walki. A wszystko to z powodu zwiększenia masy ciała zawodnika o 18% od czasu ważenia do walki. To oznacza, że w klatce Drew ważył ok. 183 funty rywalizując w limicie 155 funtów.

Po opublikowaniu tej informacji zawodnik powiedział, że godząc się na tę walkę ważył 186 funtów mając tylko ok. 10% tłuszczu. Dober dodał też, że ze wzrostem ok. 175cm byłby zbyt niski na wagę półśrednią a zbijanie wagi do limitu kategorii lekkiej było bardzo proste dzięki pomocy George’a Lockharta.

Jako ciekawostkę dodamy, że zawodnicy rywalizujący podczas UFC 214 od ważenia do walki przybierali średnio 7,79% masy ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *