Komentarz Leona Edwardsa dotyczący odwołania walki z Khamzatem Chimaevem

mmajunkie.com

Czołowy zawodnik wagi półśredniej UFC Leon Edwards wydał oświadczenie po tym, jak został zmuszony do wycofania się z nadchodzącej arcyciekawej walki z Khamzatem Chimaevem na gali UFC Fight Night 183.

Leon Edwards miał zmierzyć się ze wschodzącą gwiazdą Khamzatem Chimaevem w walce wieczoru gali UFC Vegas 17 zaplanowanej na 19 grudnia. Niestety, Brytyjczyk z Birmingham został zmuszony do wycofania się z walki po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

W środę Edwards podzielił się na Twitterze swoimi przemyśleniami na temat pechowego odwołania walki. Przypomniał swoim fanom, że wirus zrobił o wiele gorsze rzeczy niż odwołanie jego walki, i wyraził optymizm, że ten pojedynek zostanie wkrótce ponownie zestawiony.

„Kolejne niepowodzenie, ale kiedy wydostajesz się z bagna, uczysz się stawiać wszystko w perspektywie. Ten wirus wpłynął na wiele żyć i rodzin znacznie gorzej niż na mnie. Nie mogę się doczekać zmiany daty walki, dziękuję wam wszystkim za dobre życzenia.”

To był niezaprzeczalnie trudny rok dla Leona Edwardsa. Wcześniej, w 2020 roku, po długich negocjacjach dotyczących znalezienia mu wysoko notowanego przeciwnika, został zestawiony do walki z byłym mistrzem wagi półśredniej Tyronem Woodleyem. Niestety, walka ta została odwołana, gdy pandemia koronawirusa uniemożliwiła podróże międzynarodowe i w konsekwencji Woodley stoczył walkę z Gilbertem Burnsem na amerykańskiej ziemi, którą przegrał. Burns po tej walce został pretendentem do tytułu i niewykluczone, że gdyby pandemia nie pokrzyżowała planów Edwardsa, to on mógłby być na miejscu Brazylijczyka.

Pomimo przedłużającej się bezczynności, nie ma wątpliwości, że Edwards jest jednym z najlepszych zawodników wagi półśredniej na świecie. „Rocky” ma za sobą serię ośmiu zwycięstw z rzędu, podkreśloną triumfami nad takimi rywalami jak Vicente Luque, Donald Cerrone, Gunnar Nelson i Rafael dos Anjos. Miejmy nadzieję, że szybko wyzdrowieje i wkrótce będzie mógł wrócić do Oktogonu, aby stoczyć tą niezwykle ciekawą walkę z Chimaevem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *