Kolejny kuzyn Khabiba Nurmagomedova podpisał kontrakt z UFC

Umar Nurmagomedov Instagram

Niepokonany Umar Nurmagomedov, młodszy kuzyn mistrza wagi lekkiej UFC, Khabiba Nurmagomedova, podpisał kontrakt z największą organizacją MMA.

Mistrz Nurmagomedov ogłosił na swoim Instagramie, że  jego kuzyn podpisał kontrakt z organizacją UFC:

„Ja, koń i zawodnik UFC.

Bracie, masz wiele do udowodnienia. Kiedy ja podpisałem kontrakt z UFC, było wiele osób, które nie wierzyły we mnie, ale mój zespół i moi bliscy przyjaciele wspierali mnie i wierzyli we mnie.

Nadzieja w Najwyższym i praca przyniesie owoce.

Masz wszystko, co potrzebne, aby osiągnąć wynik, a teraz działaj i udowodnij, że twoje miejsce jest wśród najlepszych sportowców na świecie. Umar Nurmagomedov.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

Я, лошадь и боец @ufc – Братишка @umar_nurmagomedov тебе многое предстоит доказать, когда я подписался в #ufc было много людей, которые не верили в меня, но моя команда и близкие мои люди поддерживали и верили в меня. – Упование на Всевышнего и труд принесут свои плоды. – У тебя есть все для результата, а теперь действуй и доказывай, что твоё место среди лучших атлетов мира. @umar_nurmagomedov

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

Umar Nurmagomedov (12-0) jest niepokonany od początku swojej kariery zawodowej w MMA, którą rozpoczął w 2016 roku. Rywalizację rozpoczął w rosyjskich organizacjach, takich jak Fight Nights Global, zanim zadebiutował w Ameryce Północnej w PFL w 2018 roku. W PFL stoczył dwie walki, pokonując przez jednogłośne decyzje Sidemara Honorio i Saidyokuba Kakhramonova. Nie brał jednak udziału w turniejach wagi koguciej.

24-letni Dagestańczyk jest ogólnie uważany za jednego z lepszych perspektywicznych zawodników wagi koguciej, który jeszcze nie walczył w UFC. Nurmagomedov nosi to samo słynne nazwisko swojego kuzyna, więc oczekiwania wobec niego będą ogromne.

Nieoficjalnie, Umar Nurmagomedov ma zadebiutować w Oktagonie na gali UFC 249 zaplanowanej na 18 kwietnia. Na tej gali jego kuzyn Khabib Nurmagomedov będzie bronił tytułu mistrza wagi lekkiej w starciu z Tonym Fergusonem.

To już czwarty członek rodziny Nurmagomedov’ów, który będzie rywalizował w organizacji UFC. Oprócz Khabiba, kontrakty z największą organizacją MMA mają Said Nurmagomedov (13-2 MMA, 2-1 UFC)  i Abubakar Nurmagomedov (15-3-1 MMA, 0-1 UFC).

Poniżej ostatnia walka Umara Nurmagomedova z Brianem Gonzalezem na gali GFC 20.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.