Kolejny dokument na Festiwalu Filmów Walki

Obok dokumentów o braciach Skupińskich oraz filmie „Wojownik” opowiadającym o losach mistrza kickboxingu Marka Piotrowskiego, organizatorzy Festiwalu Sportów Walki, który odbędzie się 26 listopada w warszawskim kinie NovaPraha przygotowali kolejną niespodziankę. Będzie to dokument o mistrzu karate Pawle Ciastku, który posiada tylko jedną rękę, a mimo to odnosi wielkie sukcesy w świecie sportów walki.

Paweł Ciastek rozpoczął swoje treningi karate w 1988 r. i od tego czasu zdążył osiągnąć mistrzowski stopień 4-go dana w karate Shorin-Ryu oraz 2 dan w karate Shotokan. Paweł trenuje co najmniej raz dziennie, a do swoich regularnych treningów dodaje częste staże krajowe oraz międzynarodowe. Mimo swojej niepełnosprawności sparuje on z zawodnikami zarówno w Japoni, USA jak i Francji. Oprócz tych sukcesów Paweł dużo czasu spędza szkoląc innych zawodników, w tym Michała Stanisławskiego, utytułowanego zapaśnika oraz zawodnika MMA.

Dokument opowie historię osoby, która poradziła sobie z tym co zgotował dla niej los, i mimo tego, że przez wielu skazywana na porażkę dążyła do realizacji swoich marzeń, jakimi w tym przypadku były dla Pawła Ciastka treningi sportów walki. Bohater filmu pokazuje jak wiele można osiągnąć posiadając wolę walki i ambicję, co z pewnością będzie ciekawą opowieścią zarówno dla tych, którzy trenują sport lub podejmują inne wyzwania w swoim życiu.

Bilety na Festiwal Filmów Walki można zamawiać pisząc na adres [email protected] lub kupując je na stronie eBilet.pl

One thought on “Kolejny dokument na Festiwalu Filmów Walki

  1. Idę! Początkowo zainteresował mnie dokument „Wojownik”, ale jak teraz czytam, to już nie mogę się doczekać poznania tej Historii! O Pawle Ciastku słyszałem, ale przyznam, że niewiele, tym bardziej przejdę się do kina Praha by dowiedzieć się więcej. A ktoś już teraz może mi coś o nim opowiedzieć, lub jakiś dobry link podesłać? Bo wyszukiwanie w google niewiele daje;/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *