Kolejni Europejczycy w UFC

Jimi Manuwa

Dwóch Anglików zasiliło szeregi UFC. Włodarze federacji zakontraktowali czołowych zawodników w Europie, jakimi bez wątpienia są Tom Watson (15-4) i Jimi Manuwa (11-0). Nadal czekamy na informacje związane z Islandczykiem Gunnarem Nelsonem (9-0-1).

Watson tym samym zwakował pas mistrza wagi średniej organizacji BAMMA. W swoim rekordzie posiada zwycięstwa nad Mattem Horwichem, Alexem Reidem czy Murilo „Ninja” Rua. „Kong” na co dzień trenuje w Gorilla Academy, jednak przygotowując się do walk często korzysta z pomocy Grega Jacksona i jego podopiecznych.

Niepokonany Manuwa wszystkie swoje walki kończył przed czasem, zazwyczaj w pierwszych rundach. Pięciokrotnie bronił pasa mistrzowskiego UCMMA, a w grudniu zadebiutował w BAMMA. Co ciekawe, UFC zaproponowało mu kontrakt jeszcze w zeszłym roku, jednak po tym jak nabawił się kontuzji podpisanie umowy odroczono.

Obu zawodników zobaczymy na wrześniowej gali UFC on Fuel TV 5 w angielskim Nottingham. Cały czas nie ma szczegółowej informacji dotyczącej zakontraktowania Islandczyka Gunnara Nelsona (9-0-1), który również miałby zadebiutować na tym evencie. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj.

2 thoughts on “Kolejni Europejczycy w UFC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *