Kolejne kontrowersyjne przepisy UFC. Zawodnicy będą musieli meldować się ze swojej aktywności i wyjazdów

UFC mindblown

Jeff Novitzky, osoba odpowiedzialna za sprawy związane z walką z dopingiem oraz zajmujący się kwestiami zdrowotnymi zawodników UFC ogłosił te informacje w The MMA Hour.

Novitzky wyjaśnił, że zawodnicy UFC będą musieli informować USADA z trzymiesięcznym wyprzedzeniem o swoich podróżach, a wszystko to związane jest z nowym programem antydopingowym.

Dodatkowo, co trzy miesiące zawodnicy będą musieli przedstawić swoje szczegółowe plany na najbliższy kwartał wliczając w to gdzie przebywali w nocy oraz za dnia (siłownia, praca, szkoła itd.). Wszystkie zmiany mogą być dokonane poprzez aplikację mobilną za pomocą telefonu. Ma to związek z niezapowiedzianymi i losowymi testami antydopingowymi.

Teraz „najlepsza” część nowych pomysłów, a mianowicie kary za złamanie regulaminu.

Kiedy zawodnik po raz pierwszy nie zda raportu gdzie jest/był i co robi/robił, dostanie telefon od Jeffa Novitzky’ego. Drugie ominięcie raportu będzie skutkowało tym, że Novitzky osobiście poleci tam gdzie przebywa zawodnik i będzie go „obserwował” przez dzień lub dwa, by mieć pewność, że zawodnik wypełni raporty. Trzecie pominięcie raportu poskutkuje nałożeniem na zawodnika sankcji.

„To będzie, jak sądzę, duża część mojej pracy. Są pewne niedogodności, ale to konieczne. W celu uruchomienia dobrego programu i działania 365 dni w roku, zawodnicy muszą się poświęcić, aby mogli mówić całemu światu, że mamy najmocniejszy program antydopingowy.

Ten program ma na celu wyłapywać oszustów. Musimy też umieścić pewne sprawy na odpowiednim miejscu i jeśli zawodnik powie: „Nie wypełnię raportu uwzględniając mojego miejsca pobytu, lub będzie ono niedokładnie opisane, lub nie będzie go to obchodziło”, musimy temu zapobiec.”

Novitzky powiedział, że program antydopingowy UFC i USADA jest jednym z „najbardziej kompleksowych” w sporcie na całym świecie.

UFC już nie pierwszy raz wprowadza w życie kontrowersyjne zasady, które za każdym razem są bardzo mocno krytykowane przez fanów, ale także samych zawodników. Mam wrażenie, że tym razem UFC stanowczo przesadziło wprowadzając tak dużą inwigilację i wchodząc w prywatne życie zawodników. Chciałbym, by to był tylko prima aprillisowy żart, ale tak niestety nie jest. Zastanawiam się jaka będzie reakcja zawodników i fanów na te wspaniałe pomysły i ilu zawodników zdecyduje się odejść z UFC do innych organizacji.

Do tej pory nie chciałem tego mówić i pisać, ale coraz bardziej UFC przypomina mi kolosa na glinianych nogach, który może kiedyś runąć. Może, ale nie musi ponieważ jak wszystko do tej pory przechodziło do porządku dziennego.

9 thoughts on “Kolejne kontrowersyjne przepisy UFC. Zawodnicy będą musieli meldować się ze swojej aktywności i wyjazdów

 1. No nie no Ku…. Jakieś żarty chyba. Ten gość to niech się sam przebada ale u psychologa jakiegoś. To jakieś ubezwłasnowolnienie jest!!! Jeszcze niech mu się zaczną spowiadać gdzie z kim i ile razy się bzykali i jak było. no i oczywiście kiedy chodzą do toalety i jaką kupe zrobili a zdjęcia na instagram proszę. Szkoda dalej pisać, HORA SPRAWA

 2. Tego się właśnie obawiam, że przez te wszystkie debilne pomysły, jak stroje od Reeboka a teraz ta inwigilacja, mnóstwo dobrych zawodników może odejść z UFC. Teraz możemy oglądać całą światową czołówkę w jednym miejscu i to jest super, ale UFC chyba samo sprawi że to się zmieni i rozejdą się oni do innych organizacjach. Jestem całkowicie za walką z dopingiem, ale to tutaj to już kompletna przesada. Poza tym łysol się za bardzo pazerny na kasę robi, te stroje to przykład i niestety UFC może zniszczyć się samo.

 3. Kolejna świetna decyzja. Zawodnicy dostają psią kase, został im narzucony sponsor dający jakie ochłapy, za to zarabiał będzie niejaki jeff novitzky, który to będzie podróżował po całym świecie i przyglądał się zawodnikom. Kiedyś lubiłem łysego, a teraz mam najszczerszą nadzieje, że go na zbity pysk wywalą. W zeszłym roku przez kontuzje zawodników wyniki UFC poszły na łeb na szyje, no to teraz jeszcze zarząd pomaga, pójdzie w cholere cała organizacja.

 4. Jestem za tym zeby zniesc doping i karcic za to. Bo z tym normalny czlowiek nie moze porownac sobie wynikow z kims kto wbija. Kulturystyka to dziadostwo ciekawe jakby wygladali bez dopingu.
  Strongman to samo juz mi nie imponuja ile dzwigaja bo pomagaja sobie chemia – ciekawe ile bez tego by dzwigneli.
  W MMA tez widzimy maszyny do zabijania ktore nie wiadomo ile rund by wytrzymalo bez szprycy.
  Ale jednak UFC zle robi troche juz przesadza.

 5. Ogolnie tez mi sie to nie podoba. Zawodnicy beda miec lipe, ale z drugiej strony czy to tak okropne jak nam sie wydaje? Sa zatrudnieni na etat, dostaja jakies wyplaty i inne benefity, jako normalni pracownicy beda musieli uprzedzic kiedy ida na urlop np. 😉
  Ogolnie UFC zaczyna wnerwiac coraz wieksza iloscia rzeczy, mnie osobiscie najbardziej denerwuje uznaniowosc TS’ow, ujednolicenie strojow i nieorwne prawo wobec zawodnikow. Monopolizm ma jednak wielke minusy, ale tez plusy, Plus wielki jest taki, ze kibic ma takie walki jakie chce (nie to co w boksie) , wiec nie wiem sam czy zyczyc UFC upadku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *