Kolejną walkę w UFC Frankie Edgar stoczy w limicie wagi koguciej

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC

The Answer schodzi do niższej kategorii wagowej.

Po stoczeniu 25 pojedynków w kategoriach lekkiej i piórkowej UFC, Frankie Edgar (23-7-1, 17-7-1 w UFC, # w rankingu UFC) zdecydował o przejściu do dywizji koguciej. Informacja ta została podana przez Aliego Abdelaziza, menadżer zawodnika dodał też, że Amerykanin ma nadzieję, że zawalczy podczas gali UFC 244, która 2 listopada odbędzie się w Nowym Jorku.

Przez lata występów w wadze lekkiej i koguciej Edgar zawsze dysponował gorszymi warunkami fizycznymi od rywali i wyglądał na zawodnika, który nie zbija dużej ilości kilogramów tuż przed walkami. Pomimo tego odniósł wiele sukcesów w obu dywizjach.

W latach 2007-2012 The Answer rywalizował w limicie 155 funtów czego zwieńczeniem był zdobyty pas UFC po pokonaniu B.J. Penna na UFC 112. Po dwóch porażkach w starciach z Bensonem Hendersonem Edgar trafił do kategorii piórkowej gdzie od razy dostał szansę walki o mistrzowski tytuł jednak przegrał na punkty bój z Jose Aldo. Po pięciu z rzędu wygranych Frankie stanął przed szansą zdobycia tymczasowego pasa jednak ponownie przegrał z Aldo. W ostatnich trzech walkach Amerykanin zaliczył porażki z rąk Briana Ortegi i Maxa Hollowaya (w walce o pas na UFC 240) co doprowadziło do decyzji o zmianie wagi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *