Klasyczna konfrontacja grappler vs striker na Grappler Night 5

Po raz kolejny będziemy świadkami konfrontacji grapplera ze strikerem. W pojedynku w wadze piórkowej Kacper Miąsko (1-4) z Grapplera  Grudziądz będzie chciał udowodnić wyższość grapplingu nad stójką utytułowanego zawodnika taekwondo, Adama Filipka  (0-1) z Forca Dęblin.Pojedynek będzie częścią karty głównej gali Grappler Night 5, która jest zaplanowana na 21 października w Mińsku Mazowieckim.

Kacper Miąsko to młody podopieczny Ariela Piechockiego z grudziądzkiego klubu. Zanany z wysokim umiejętności parterowych zawodnik nie najlepiej rozpoczął karierę w MMA. Pierwsze cztery walki przegrał, jednak były to pojedynki z mocnymi rywalami. W swoim debiucie na gali Dragon Fight Night 1 przegrał z reprezentantem Klubu Walki Grappler Mińsk Mazowiecki, Kamilem Kublikiem. W drugim pojedynku spotkał się z reprezentantem Nastula Club Warszawa, Damianem Majewskim. Pojedynek z groźnym strikerem miał miejsce na gali Grappler Night 4. Miąsko przegrał z Warszawianinem przez TKO w pierwszej rundzie. Zawodnik z Grudziądza jednak nie rozpamiętywał długo porażki, bo już niecały miesiąc później zawalczył na WCA Fight Night 3, na której został poddany w pierwszej rundzie przez Adama Soldaeva. Czwartą walkę zawodową stoczył już w tym roku. W styczniu zmierzył się z doświadczonym Azamatem Mustafaevem na gali Dragon Fight Night 2 podczas której przegrał przez poddanie w pierwszej rundzie. Pierwsze zwycięstwo podopieczny Ariela Piechockiego zaliczył w czwerwcu podczas gali Warriors of Life Championship. Miąsko zastopował w pierwszej rundzie debiutującego Pawła Kiecanę. Teraz chciałby podtrzymać dobrą passę i zrobić użytek ze swojego Jiu Jitsu w starciu z Adamem Filipkiem.

Podopieczny zawodnik Fight Exclusive Night Adriana Kurka, Adam Filipek zaczynał swoją przygodę ze sportami walki od taekwondo. W tej dyscyplinie obecnie jest trenerem dzieci w rodzinnych Puławach, a jako zawodnik zdobył medal na mistrzostwach Europy. Doświadczenie z koreańskiej sztuki walki próbuje przenieść do MMA. W swoim zawodowym debiucie Filipek przegrał z utalentowanym Mateuszem Sińskim z Warszawy, który poddał zawodnika Forca Dęblin w pierwszej rundzie. Niecałe trzy miesiące później Filipek stoczył kolejną walkę, już przed swoją publicznością. Podczas puławskiej gali Madness Cage Fighting 2 poddał w drugiej rundzie Rogera Irlika. Pojedynek był starciem amatorskim i nie wlicza się do zawodowego rekordu fightera z Puław. Przed Filipkiem kolejny trudny test już we wrześniu. Podopieczny Adriana Kurka zmierzy się wtedy z niepokonanym Krzysztofem Gutowskim, doskonałym uderzaczem. Tempo jakie postawił sobie Filipek jest ogromne i do końca roku chciałby stoczyć kolejne trzy walki.

Bilety można kupić w siedzibie Klubu Walki Grappler przy ul. Piłsudskeigo 11A w Mińsku Mazowieckim. Możliwa jest również rezerwacja telefoniczna biletów pod numerami telefonu: 694110794 i 692238240.

Informacja prasowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *