Khamzat Chimaev vs Li Jingliang w planach na UFC 267

Mike Roach/Zuffa LLC via Getty Images

Khamzat Chimaev miałby powrócić po dłuższej przerwie w długo oczekiwanym kolejnym pojedynku, w miejscu w którym zaczynał swoją karierę w UFC.

Nieoficjalnie Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC) ma zmierzyć się z Li Jingliangiem (17-6 MMA, 9-4 UFC) 30 października na gali UFC 267, która odbędzie się w Abu Zabi.

UFC nie wydało jeszcze oficjalnego komunikatu w sprawie pojedynku. Octagon Bet jako pierwsze poinformowało o tym zestawieniu.

Po długiej, ciężkiej walce z utrzymującymi się efektami po COVID-19, Chimaev powróci po raz pierwszy od września 2020 roku. Niepokonany prospekt z All Stars Gym Sweden wkroczył do UFC szturmem, gdy odniósł dwa zwycięstwa w Oktagonie w ciągu 10 dni i kontynuował dobrą passę, gdy potrzebował zaledwie 17 sekund, aby znokautować Geralda Meerschaerta na UFC Fight Night 178 jesienią.

Chińczyk Jingliang jest na fali. 33-latek wygrał osiem z dziesięciu ostatnich walk i znokautował w pierwszej rundzie Santiago Ponzinibbio na UFC on ABC 1 w styczniu, za co otrzymał bonus „Performance of the Night”.

Pojedynek Khamzat Chimaev vs. Li Jingliang miałby dołączyć do karty walk gali UFC 267 na której walką wieczoru ma być pojedynek między mistrzem wagi półciężkiej Janem Błachowiczem a Gloverem Teixeirą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *