Khamzat Chimaev ogłosił zakończenie kariery

Khamzat Chimaev ogłosił w swoich mediach społecznościowych, że zakończył karierę MMA. Powodem podjęcia tej decyzji ma być stan jego zdrowia po przejściu koronawirusa.

Khamzat Chimaev (9-0 MMA, 3-0 UFC), który stał się supergwiazdą UFC w 2020 roku, miał zmierzyć się z Leonem Edwardsem w grudniu. Walka została jednak przełożona z powodu pozytywnego testu Edwardsa na COVID-19. Walka została przełożona na styczeń, ale tym razem Szwed zachorował na COVID-19 i została ona przesunięta na marzec. Niestety ze względu na utrzymujące się skutki wirusa, walka została ponownie odwołana, a teraz okazuje się, że spowodowało to, że Chimaev ogłosił zakończenie kariery w MMA.

„Chcę powiedzieć, że bardzo dziękuję wszystkim za wspieranie mnie w mojej podróży w tym sporcie. Myślę, że już skończyłem, tak wiem, że nie zdobyłem pasa, ale to nie jest najważniejsze zwycięstwo w moim życiu. Może was to zdenerwować, ale moje serce i ciało mówią mi wszystko. Chcę bardzo podziękować mojemu teamowi All Star Gym. Chcę podziękować UFC.”

Jeśli Khamzat Chimaev został zmuszony do przejścia na emeryturę z powodu COVID-19, to bez wątpienia jest to przerażająca i smutna sytuacja. Niedawno powiedział, że myślał, że umrze bo tak źle się czuł. UFC podjęło decyzję, aby przewieźć go do USA na specjalistyczne leczenie i kilka dni temu oznajmił, że celuje w powrót w czerwcu, ale wygląda na to, że jego ciało nie odzyskało sprawności po wirusie. W związku z tym musiał przedwcześnie zakończyć karierę.

Khamzat Chimaev stoczył jedynie trzy walki w UFC i ma za sobą nokaut nad Geraldem Meerschaertem. Wcześniej, w ciągu 10 dni na Fight Island, pokonał Rhysa McKee i Johna Phillipsa. Wielu pokładało w nim wielkie nadzieje i typowało go na przyszłego mistrza UFC, ale wygląda na to, że nie będzie miał szansy tego dokonać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *