Khamzat Chimaev chce powrotu do Oktagonu w grudniu, celuje w Top 10 wagi półśredniej UFC

Mike Roach/Zuffa L

Pretendent do tytułu UFC w wadze półśredniej Khamzat Chimaev zapowiada swój powrót do Oktagonu w grudniu, a jego celem jest czołowa dziesiątka dywizji.

Khamzat Chimaev jest obecnie jednym z najgorętszych nazwisk w MMA po wygraniu czterech pierwszych walk w UFC przed czasem, w tym przez poddanie nad Li Jingliangiem na UFC 267. To właśnie dzięki temu zwycięstwu Chimaev znalazł się w pierwszej piętnastce rankingu wagi półśredniej UFC i teraz liczy na to, że w następnej walce będzie miał szansę na lepszy pojedynek. „Borz” liczy na walkę z mistrzem wagi półśredniej Kamaru Usmanem, na czym mu najbardziej zależy, ale nawet jeśli nie dostanie walki z Usmanem co jest raczej pewne, to na pewno dostanie przeciwnika z pierwszej dziesiątki.

Dzień po UFC 268, Chimaev umieścił wpis w swoich mediach społecznościowych, ujawniając, że jego celem jest powrót do Oktagonu w grudniu i chce walczyć z kimś z Top 10 w kategorii 170 funtów.

„Grudzień, Rock 'n’ roll dziecinko. Kto, kto, kto?”

W kolejnym wpisie pogratulował Kamaru Usmanowi zwycięstwa w rewanżu z Colbym Covingtonem, jednocześnie informując go, że idzie po mistrza. Ponadto Chimaev oznaczył we wpisie Covingtona i Nate’a Diaza.

„Gratulacje, dobra robota bracie @USMAN84kg. Idę po ciebie bracie, idę. @ColbyCovMMA @NateDiaz209”

Khamzat Chimaev ma rekord 10-0 w MMA, wszystkie 10 zwycięstw odniósł przez skończenia, w tym we wszystkich czterech walkach w UFC. Wygląda na potencjalnego przyszłego mistrza i kogoś, kto mógłby sprawić Usmanowi poważne problemy, gdyby doszło między nimi do walki. Mimo to są inni pretendenci do tytułu jak chociażby Leon Edwards, który na walkę o tytuł czekał znacznie dłużej niż Chimaev. Tak więc, mimo że Chimaev jest obiecującym zawodnikiem, prawdopodobnie będzie potrzebował jeszcze przynajmniej jednego dużego zwycięstwa zanim Usman będzie otwarty na danie mu szansy na walkę o tytuł wagi półśredniej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *