Khabib Nurmagomedov zabrał głos w sprawie swojego powrotu do Oktagonu

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov zabrał głos w sprawie powrotu do rywalizacji i pierwszej walki w obronie tytułu.

Nurmagomedov zdobył pas mistrza wagi lekkiej w kwietniu na gali UFC 223 na której pokonał przez jednogłośną decyzję Al’a Iaquintę. Dagestańczyk pomimo trwającego Ramadanu wciąż trenuje. Wcześniej zapowiadał, że nie należy spodziewać się jego powrotu do rywalizacji wcześniej jak w listopadzie na walkę w Madison Square Garden w Nowym Jorku. Ostatnia wypowiedź Khabiba podczas czatu na żywo, daje nadzieję, że czas oczekiwania na jego powrót nieco się skróci.

„Nie wiem, kiedy to się stanie. Teraz rozmawiamy o tym z UFC. To może być 9 września lub 6 października. Nie wiem nic na temat przeciwnika – Conor [McGregor], GSP (Georges St-Pierre), ktokolwiek. To nie ma znaczenia, zobaczymy.

Następne kilka tygodni będzie bardzo zabawne, ponieważ teraz zaczniemy rozmawiać z UFC o mojej następnej walce.”

Te dwie daty, o których powiedział Nurmagomedov wskazują na dwie numerowane gale UFC 228 (8 września) w nieustalonym miejscu oraz UFC 229 (6 października) w Las Vegas. Występ Nurmagomedova na gali UFC 228 oznaczałby jego walkę na tydzień przed pierwszą galą UFC w Rosji, która jest zaplanowana na 15 września w Moskwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *