Khabib Nurmagomedov wróci nie wcześniej jak w sierpniu lub wrześniu

Khabib Nurmagomedov Instagram

Po tym jak Khabib Nurmagomedov nie zrobił wagi i wypadł z walki z Tonym Fergusonem, jego nieobecność w Oktagonie potrwa niemal rok od ostatniej walki.

Swoją ostatnią walkę Khabib stoczył 21 listopada na gali UFC 205 w której pokonał Michaela Johnsona. Teraz Nurmagomedov jest w trakcie rekonwalescencji po zbijaniu wagi, ale to nie będzie powodem tak długiej przerwy, która potrwa nawet do sierpnia lub września. Powodem tej przerwy będzie ramadan w trakcie którego Nurmagomedov nie walczy.

Menadżer Nurmagomedova powiedział Brettowi Okamoto z ESPN, że Khabib odwiedził fizjoterapeutów i że wraca do zdrowia jednakże ramadan rozpoczyna się pod koniec maja. Oznacza to, że dopiero w sierpniu lub wrześniu będzie mógł zawalczyć o tytuł. Ten okres może się jeszcze przedłużyć biorąc pod uwagę dojście do odpowiedniej formy, a znając Khabiba i metody treningowe w AKA nie można też wykluczyć ewentualnej kontuzji jak już się zdarzało.

Pytanie tylko o jaki tytuł Khabib będzie chciał walczyć. Nie wiadomo, czy Tony Ferguson będzie chciał z nim jeszcze walczyć o tymczasowy pas skoro powiedział, że chce zmierzyć się o tytuł z Conorem McGregorem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *