Khabib Nurmagomedov uważa, że nie będzie częścią karty walk pierwszej gali UFC w Rosji

Khabib Nurmagomedov Instagram

Pod koniec ubiegłego roku Dana White i Ari Emmanuel udali się do Moskwy w celu przeprowadzenia negocjacji na temat organizacji pierwszej gali UFC w Rosji.

Nie znamy jak dotąd szczegółów tych rozmów ani tym bardziej daty i miejsca organizacji pierwszej gali w tym kraju. Jest jednak niemal pewne, że największa organizacja MMA zorganizuje prędzej, czy później swoją galę w Rosji i będzie to duże wydarzenie. O zainteresowanie taką galą zapewne nie ma co się martwić, ponieważ z Rosji pochodzi wielu bardzo dobrych zawodników, a i fanów MMAteż nie brakuje.

Chcąc zorganizować tę galę, UFC musi na niej zestawić najlepszych rosyjskich zawodników, ale to raczej nie będzie takie trudne, ponieważ w samym UFC walczy ich spora liczba. Można wymienić chociażby takie nazwiska jak Rustam Khabilov, Ruslan Magomedov, Ali Bagautinov, Albert Tumenov, Alexey Oleynik, Omari Akhmedov, Alexander Volkov, Rashid Magomedov, Alexander Yakovlev, Shamil Abdurakhimov i kilku innych. Organizacja może też zakontraktować kolejnych zawodników z lokalnego rynku.

Jednym z zawodników, którego obecność na tej gali to oczywistość jest pretendent do tytułu wagi lekkiej Khabib Nurmagomedov, który 4 marca zawalczy o tymczasowy tytuł z Tonym Fergusonem. Podczas gdy Khabib wydaje się murowanym uczestnikiem rosyjskiej gali, to sam Nurmagomedov nie spodziewa się, by miał on być częścią tej gali. Według niego powodem tego będzie to, że Rosja leży w innej strefie czasowej i UFC nie zechce promować jej w systemie pay-per-view, co miałoby oznaczać, że nie byłaby to gala numerowana, a gala UFC Fight Night. W związku z tym Nurmagomedov uważa, że on jest zbyt dużym nazwiskiem, by występować na mniejszej karcie walk bez sprzedaży PPV. Khabib wyjaśnił to podczas spotkania z mediami w związku z UFC 209.

„Nie sądzę abym był częścią tej karty. Być może UFC zorganizuje galę w Rosji pod koniec roku, ale PPV w Rosji nie jest dobrym rozwiązaniem. PPV w takich miejscach jak Madison Square Garden lub T-Mobile Arena ma sens, ale czy w Rosji? Być może UFC zorganizuje galę Fight Night w Rosji, ale dlaczego miałbym walczyć na Fight Night? Muszę walczyć w PPV.”

Trochę zaskakująca jest wypowiedź Khabiba dotycząca gali w Rosji, ponieważ jeszcze niedawno Rosjanin bardzo dużo lobbował za tym, by UFC zorganizowało pierwszą swoją galę w jego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.