Khabib Nurmagomedov otwarty na walkę z Rafaelem dos Anjos w Brazylii

Jeff Sherwood/Sherdog.com
Jeff Sherwood/Sherdog.com

Khabib Nurmagomedov jest ostatnim zawodnikiem, który pokonał Rafaela dos Anjos. Rosjanin obiecuje, że zmieni metody treningowe i wróci w przyszłym roku.

Niepokonany od 22 pojedynków Khabib Nurmagomedov był jedynym zawodnikiem, któremu udało się pokonać aktualnego mistrza wagi lekkiej UFC Rafaela do Anjos. Miało to miejsce w kwietniu zeszłego roku na gali UFC on FOX: Werdum vs Browne i wówczas lepszym na punkty okazał się Nurmagomedov. Od tamtej pory Rosjanin nie stoczył już żadnej walki i właśnie teraz ma nadzieję na szybką walkę o pas przy czym nie przeszkadzałoby mu nawet gdyby walka odbyła się w Brazylii.

„W styczniu będę miał już cięższe treningi i znów będę pracował nad zapasami i stójką. Chcę być gotowy na marzec i być może wtedy zawalczę w Brazylii przed ich mistrzem o ile on też wyrazi chęć. Chcę powiedzieć, że on jest mistrzem, ale w rzeczywistości to ja jestem tym najlepszym. Jeśli chce być najlepszy, to musi najpierw mnie pokonać. Do tego czasu muszę być w formie.”

Nurmagomedov od dawna zmaga się z kontuzjami i jest wykluczony z treningów w AKA oraz walk od ponad półtora roku. Khabib twierdzi, że w 2016 roku zajdą pewne zmiany i w końcu zawalczy o tytuł.

„Będę musiał zmienić kilka rzeczy w swoich treningach, nadal nie wiem co, ale muszę coś zrobić, by stać się bardziej profesjonalnym. Myślę, że trenuję zbyt intensywnie i nie jest to zbyt mądre. Rozumiem, że wiele osób czeka na moje walki i rozumiem ich zniecierpliwienie kiedy nie walczę. Ja też jestem tym zdenerwowany i dlatego postaram się coś zmienić w przyszłym roku.”

4 thoughts on “Khabib Nurmagomedov otwarty na walkę z Rafaelem dos Anjos w Brazylii

  1. Teoretycznie gdyby Cain wygrał z Werdumem, a Khabib z Anjosem, co jest realne to … AKA miałoby 4 pasy mistrzowskie UFC. Aż normalnie można zaniemówić z wrażenia w takiej sytuacji

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *