Khabib Nurmagomedov ostrzega organizacje UFC i Bellatora, aby miały się na baczności: „Eagle FC jest tutaj”

Fot. PA

Zawodnicy MMA niezwiązani kontraktem lub niezadowoleni z obecnej umowy mają teraz kolejnego promotora, który przywita ich z otwartymi ramionami.

Były mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov, który został promotorem MMA, poluje na najlepszych wolnych zawodników i chce, aby czołowe organizacje wiedziały, że wchodzi w ten biznes.

Eagle FC 44 odbędzie się w piątek w FLXcast Arena w Miami i będzie to pierwsza gala tej organizacji w Ameryce Północnej, a promotor już zgromadził wiele znanych nazwisk, które walczyły pod szyldem UFC i Bellatora.

Z takimi zawodnikami jak Tyrone Spong, Sergei Kharitonov, Rashad Evans, Kevin Lee, Diego Sanchez i Ray Borg, organizacja już udowodniła, że ma atrakcyjną platformę dla fighterów, którzy spędzili czas pod największymi sztandarami w tym sporcie.

Nurmagomedov i jego zespół z Eagle FC mają nadzieję zapewnić solidną alternatywę dla organizacji, które istnieją od lat i będą chcieli pozyskać zawodników, którzy czują, że nie byli dobrze traktowani przez te organizacje.

„Duże organizacje, takie jak UFC, Bellator, muszą uważać na swoich zawodników, ponieważ Eagle FC jest tutaj” – powiedział Nurmagomedov na czwartkowej konferencji prasowej Eagle FC 46. „Oczywiście, staramy się podpisywać kontrakty z dobrymi zawodnikami, świetnymi zawodnikami z dobrymi nazwiskami. W tym samym czasie pracujemy też z młodym pokoleniem. Mamy dwa cele. Chcę tylko powiedzieć, żeby być ostrożnym. Jeśli nie będą dobrze traktować zawodników, Eagle FC jest tutaj”.

Jednym z obszarów, który wydaje się mieć wpływ jest dodanie dywizji super lekkiej 165 funtów, która zapewnia dobry grunt dla zawodników pomiędzy wagą lekką i półśrednią. Dodatkowo, dywizja półśrednia w Eagle FC przesuwa się o pięć funtów w górę, tworząc 10-funtowe przedziały między kategoriami wagowymi.

„Rozumiem tę grę (od) wewnątrz” – powiedział Nurmagomedov. „Byłem profesjonalnym zawodnikiem przez ostatnie dwanaście lat. Słyszę od wielu zawodników, że naprawdę chcą tych kategorii wagowych: 155, 65, 75 i 85. Kiedy otworzyłem Eagle FC, pomyślałem dlaczego nie mógłbym tego zrobić? Zbudujmy jakąś nową historię.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.