Khabib Nurmagomedov o stanie swojego ojca oraz dwudziestu członkach rodziny, którzy byli hospitalizowani

TASS / ddp USA / Profimedia

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov ujawnił, że koronawirus w dużym stopniu wpłynął na jego rodzinę, w tym również na jego ojca i zarazem trenera Abdulmanapa, który co prawda został wybudzony ze śpiączki, ale wciąż jego stan nie jest zbyt dobry.

Pod koniec ubiegłego tygodnia informowano, że ojciec Khabiba, Abdulmanap Nurmagomedov, obudził się ze śpiączki farmakologicznej, po tym jak powikłania spowodowane zapaleniem płuc doprowadziły do operacji serca. Ale według Khabiba, operacja serca była wynikiem powikłań z powodu zarażeniem koronawirusem COVID-19, a Abdulmanap wciąż pozostaje „w złym stanie”.

Khabib przekazał najnowsze informacje na temat swojego ojca w poniedziałek:

„Ponad 20 moich bliskich krewnych ucierpiało z powodu COVID-19, a także musieli pozostać na intensywnej terapii. Niektórzy z nich już nie żyją, rodzice bliskich mi osób. Jeśli chodzi o mojego ojca, było wiele wsparcia, a ludzie ciągle pytali o niego. Ojciec nadal jest w szpitalu. Wciąż przechodzi przez tę chorobę. Miał też komplikacje sercowe z powodu COVID-19. Abdulmanap miał operację serca w zeszłym roku, a także drugą w tych dniach, więc nadal jest w złym stanie. To wszystko, co mogę powiedzieć Modlimy się do Allaha, aby wrócił do nas.

Ten wirus ma wpływ na każdego. Ten wirus nie pyta o twoje imię i nazwisko, nie pyta gdzie pracujesz, czy jesteś bogaty czy biedny. Wszyscy są chorzy. Możemy jedynie wspólnie przez to przejść.

Chcę podziękować wszystkim ludziom za ich wsparcie, życzenia i modlitwy. Ja również życzę wam wszystkiego najlepszego. Bądźcie bezpieczni i zdrowi. Dziękuję wam bardzo.”

Wyświetl ten post na Instagramie.

🤲

Post udostępniony przez Khabib Nurmagomedov (@khabib_nurmagomedov)

Kariera Khabiba została wstrzymana przez pandemię koronawirusa. Miał on przecież bronić swojego tytułu przed Tonym Fergusonem na gali UFC 249, która pierwotnie była  planowana na 18 kwietnia w Nowym Jorku, ale została ona zawieszona,  a następnie przełożona na inny termin, ponieważ w całych Stanach Zjednoczonych wprowadzono zakaz masowych zgromadzeń a tym samym wydarzeń sportowych. Wkrótce potem Rosja wydała zakaz podróżowania, co wiązało się z tym, że przebywający w swoim kraju Khabib nie mógł wylecieć do Stanów. Ostatecznie gala UFC 249 odbyła się 9 maja w Jacksonville na Florydzie bez udziału publiczności, gdzie Justin Gaethje zastąpił Khabiba i pokonał Fergusona w pojedynku o tymczasowy tytuł wagi lekkiej.

Oczekuje się, że teraz dojdzie do walki unifikacyjnej pomiędzy Khabibem Nurmagomedovem i Justinfem Gaethje. Prezydent UFC, Dana White, powiedział ostatnio, że przewidywany termin dla tej walki, to wrzesień, być może na „UFC Fight Island”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.