Khabib Nurmagomedov o błędzie, który popełnił w walce z Conorem McGregorem i możliwym przebiegu walki Poirier vs McGregor 2 na UFC 257

Josh Hedges/Zuffa LLC via Getty Images

Mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov ujawnił, że popełnił błąd w walce z Conorem McGregorem. Przedstawił również swoje przewidywania dotyczące przebiegu walki McGregora z Dustinem Poirierem na UFC 257.

W głównym pojedynku gali UFC 229, Nurmagomedov i McGregor stoczyli swoją bardzo oczekiwaną walkę. W okresie poprzedzającym walkę, obydwaj zawodnicy wymieniali się ostrym trash-talkiem, który obejmował ich rodziny i religię. Jednak po tych wszystkich docinkach, finałem była walka w Oktagonie, którą wygrał Nurmagomedov przez poddanie w czwartej rundzie.

Jednak teraz, ponad dwa lata po walce, Nurmagomedov przyznał, że walczył zbyt emocjonalnie i próbował zbyt mocno zranić McGregora. Mówi, że walka w ten sposób nie była mądra i wpłynęła na jego występ.

„Tak, próbowałem zranić tego gościa i to był mój błąd. Kiedy jesteś zdenerwowany, jesteś zmęczony. Kiedy próbowałem go ukarać, to było bardzo emocjonalne” – powiedział Nurmagomedov w rozmowie z Dinem Thomasem w programie Dana White’s Lookin' For A Fight. „I myślę nie, nie, nie, teraz muszę się uspokoić. Jednak nie tym razem.”

Od czasu walki McGregor twierdzi, że nie był mentalnie przygotowany do tego starcia i wie, że w rewanżu pokona Nurmagomedova. Jednak interesujące jest usłyszeć mistrza, który mówi, że nie zawalczył najlepiej, biorąc pod uwagę, jak dominował w tym starciu.

Conor McGregor powróci do Oktagonu w walce wieczoru gali UFC 257 mierząc się z Dustinem Poirierem w rewanżu. Będzie to jego pierwsza walka od czasu znokautowania Donalda Cerrone na UFC 246 rok temu. Jeśli Irlandczyk zdoła ponownie pokonać Poiriera, być może doprowadzi to do kolejnej walki z Nurmagomedovem.

„Orzeł” przedstawił również swoje przewidywania dotyczące przebiegu tego pojedynku:

„Na początku walka będzie należała do Conora, ale w trzeciej rundzie, czwartej, myślę, że Dustin może pokonać tego gościa.”

Jeśli chodzi o Khabiba Nurmagomedova to twierdzi on, że przeszedł na sportową emeryturę po tym, jak poddał Justina Gaethje na UFC 254. Jednak Dana White chce przekonać mistrza do stoczenia jeszcze jednej walki i uważa rewanż z McGregorem za idealną opcję.

One thought on “Khabib Nurmagomedov o błędzie, który popełnił w walce z Conorem McGregorem i możliwym przebiegu walki Poirier vs McGregor 2 na UFC 257

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *