Khabib Nurmagomedov nie zgadza się z werdyktem walki Dustin Poirier vs Max Holloway

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Obecny mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov nie zgadza się z werdyktem sędziów z pojedynku o tytuł tymczasowego mistrza wagi lekkiej między Dustinem Poirierem a Maxem Hollowayem na gali UFC 236.

Poirier i Holloway stoczyli znakomity 25-minutowy pojedynek w którym poszli na całość i nie oszczędzali się ani na moment.

Po dominującej rundzie otwarcia ze strony Dustina Poiriera, Max Holloway zdawał się odwracać przebieg pojedynku w trzeciej rundzie. Diament przetrwał jednak ataki Hawajczyka i w dwóch ostatnich rundach poszedł na wojnę z Błogosławionym.

Po dwudziestu pięciu minutach ciągłej akcji o wyniku pojedynku musieli zdecydować sędziowie. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali pojedynek 49-46 na korzyść Dustina Poiriera.

Zwycięstwo Poiriera i wywalczenie przez niego tymczasowego tytułu mistrza wagi lekkiej, zapewniło mu unifikację tytułu w pojedynku z mistrzem Khabibem Nurmagomedovem.

Wkrótce po zakończeniu gali UFC 236, Nurmagomedov umieścił na Twitterze wpis w którym zakwestionował werdykt sędziów, jednocześnie gratulując obu zawodnikom.

„Nie zgadzam się z sędziami 49:46, u mnie był remis, szacunek dla obydwu zawodników, a osiągnięciu Poriera nie można zaprzeczyć. Gratuluję Dustin, do zobaczenia we wrześniu. 🦅 vs 💎”