Khabib Nurmagomedov nie myśli jeszcze o zakończeniu kariery: „Kocham rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie”

sport.news.am

Po ciężkim roku dla Khabiba Nurmagomedova, pojawiło się wiele spekulacji na temat tego, że może on przygotowywać się do przejścia na emeryturę. Ale z ostatnich wypowiedzi mistrza wagi lekkiej wynika, że nie zamierza jeszcze kończyć kariery.

Czy Khabib przejdzie na emeryturę jeśli osiągnie rekord 30-0 w swojej karierze MMA? Jest to pytanie, które nawet Nurmagomedov zadawał sam sobie, biorąc pod uwagę, że był to cel jego zmarłego ojca. Jednak według 32-letniego Nurmagomedova, rozmowy o jego przejściu na emeryturę są bardzo przesadzone.

„To jest to, co kocham robić”, powiedział w wywiadzie dla BT Sport. „To jest to, co daje mi dobrą energię. A ja kocham rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie w tym sporcie. I dlatego tu jestem.

Nie wiem, dlaczego ludzie mówią o mojej emeryturze. Może zmęczyliście się już mną? Wiele mediów pyta mnie o moją emeryturę. Ale ja chcę rywalizować. Lubię rywalizację. Naprawdę chcę rywalizować z facetami na wysokim poziomie. Dlatego tu jestem. Robię to całe moje życie. A teraz, mam idealnego przeciwnika. Jest bardzo twardy, wielu ludzi mówi, że będzie dla mnie najtrudniejszym przeciwnikiem, ale zobaczymy.”

Oczywiście, naturalnym następstwem jest pytanie, co dalej. I podczas gdy Khabib nadal twierdzi, że jego umysł jest skupiony na walce z Justinem Gaethje, 24 października na UFC 254, powiedział, czego na pewno by nie zrobił: nie zmieniłby kategorii wagowej.

„Czuję, że zawsze będę walczył w wadze 155 funtów. Jestem lekkim i zamierzam tu zostać. Nie mam zamiaru przechodzić w dół ani w górę. Jestem po prostu skupiony na sobie, na dywizji lekkiej. Chcę być mistrzem w wadze lekkiej.”

Co oznacza, że szeroko dyskutowana super walka z Georgesem St-Pierre musiałaby odbyć się w limicie wagi 155 funtów, a nie w kategorii Georges’a w 170 funtach. Również nie kategorii catchweight 160 funtów. Tylko w kategorii lekkiej.

„Moje zdanie: jeśli chcesz walczyć, przyjdź i zrób 155 funtów”, powiedział Khabib, gdy zapytano go o GSP. „Jestem na niego gotowy. Po tej walce, to będzie świetna walka przeciwko GSP. Fani będą oglądać tę walkę. UFC uwielbia tę walkę. Naprawdę chcę z nim walczyć i to będzie największa walka w historii UFC… On nie przegrał przez 12 lat. Nie przegrał od 13 lat. I sądzę, że to byłaby wspaniała historia między nim a mną.”

Upór Khabiba Nurmagomedova w kwestii pozostania w swojej kategorii wagowej sprawia, że potencjalny pojedynek z Georgesem St-Pierre może nie dojść do skutku, ponieważ GSP może nie być w stanie zejść do wagi lekkiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.