Khabib Nurmagomedov: Jeśli Tony Ferguson wygra to będzie wielka walka w przyszłym roku

Jeff Sherwood / sherdog.com

Mistrz wagi lekkiej spodziewa się wygranej El Cucuya, ale ma pewne zastrzeżenia.

Podczas UFC 229 dojdzie do dwóch niezwykle ciekawych starć w kategorii lekkiej. W obronie mistrzowskiego tytułu Khabib Nurmagomedov (26-0, 10-0 w UFC) podejmie Conora McGregora (21-3, 9-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) zaś w co-main evencie Tony Ferguson (23-3, 13-1 w UFC, #2 w rankingu UFC) zmierzy się z Anthonym Pettisem (21-7, 8-6 w UFC, #8 w rankingu UFC).

W przeszłości Rosjanin już czterokrotnie był zestawiany do walki z Fergusonem jednak do walki nigdy nie doszło. Teraz – w przypadku wygranej Nurmagomedova i Tony’ego – kolejne zestawienie wydaje się być nieuniknione. Khabib typuje wygraną El Cucuya jednak zaznacza, że nie będzie to dla Amerykanina łatwe starcie.

Mam nadzieję, że on wygra, ale w mojej ocenie ta walka stylistycznie jest złym zestawieniem dla Tony’ego Fergusona. Nie wiem jak on się czuje po kontuzji, ma 34 lata, wraca po kontuzji. Jeśli wygra to będzie wielka w przyszłym roku.

Obecnie Ferguson jest na fali aż dziesięciu kolejnych zwycięstw, Amerykanin jest niepokonany od maja 2012r. Na swoim koncie El Cucuy ma zwycięstwa w walkach z m.in. Kevinem Lee, Rafaelem dos Anjosem i Edsonem Barbozą.

Nurmagomedov pozostaje niepokonany w zawodowej karierze, Rosjanin w UFC odniósł dziesięć zwycięstw odprawiając m.in. Dos Anjosa, Barbozę, Michaela Johnsona i Ala Iaquintę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *