Khabib Nurmagomedov i jego menadżer wymienili nazwiska trzech kandydatów do walki o pas

Mike Roach/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Nowy mistrz wagi lekkiej UFC Khabib Nurmagomedov oraz jego menadżer Ali Abdelaziz przedstawili nazwiska trzech zawodników, którzy według nich mogą być kolejnymi kandydatami do walki o pas.

Ali Abdelaziz wymienił na swoim Twitterze nazwiska byłego mistrza wagi półśredniej i średniej Georgesa St-Pierre, byłego mistrza wagi piórkowej i lekkiej Conora McGregora oraz pretendenta do tytułu wagi lekkiej Dustina Poiriera.

Podczas sesji Q & A z uczniami swojej byłej uczelni, Khabib Nurmagomedov wymienił nazwiska McGregora i Poiriera jako potencjalnych kandydatów do walki o pas ze szczególnym wyróżnieniem pojedynku z Irlandczykiem. Dagestańczyk powiedział nawet, że toczą się już negocjacje w kwestii tego pojedynku:

„W tej chwili nie ma przeciwnika, ale są prowadzone rozmowy dotyczące możliwej walki pod koniec roku. Szczerze mówiąc, dla mnie nie ma to znaczenia. Będę walczyć z każdym, kogo mi dadzą. Dopóki jestem zdrowy i mam ochotę walczyć, będę bronił swojego tytułu.

Są prowadzone negocjacje w sprawie walki z McGregorem, ale nie chcę, aby negocjacje trwały długo. Jeśli nie będziemy w stanie dojść do porozumienia z Conorem, aby zorganizować walkę do końca tego roku, chciałbym walczyć z Poirierem lub innym zawodnikiem.”

Kilka osób uczestniczących w sesji powiedziało, że Dustin Poirier może nie być na tyle dobry, by walczyć o pas z Nurmagomedovem.

„Mówicie, że nie jest wystarczająco dobry, by walczyć o tytuł w UFC? Nie zgadzam się z tym. Stoczył 20 pojedynków w UFC. Jest godnym zawodnikiem, ale z pewnością nie czuję zagrożenia z jego strony.

Jeśli zawalczę z Conorem, nie zobaczycie takiej samej walki jak z Barbozą czy Iaquintą. Z Conorem zawalczę w taki sposób, że obalę go i złamię.”

Na pytania dotyczące ewentualnego starcia z Natem Diazem i Tonym Fergusonem, dagestański „Orzeł” odpowiedział, że Diaz ma za sobą porażkę, więc nie będzie walczył z nim o pas, a Ferguson jest aktualnie niedyspozycyjny z powodu kontuzji.

Nurmagomedov ma w planach wrócić do Oktagonu w okolicy listopada i chciałby zawalczyć na dużej gali w Nowym Jorku. Na pytania dotyczące występu na planowanej we wrześniu gali UFC w Rosji, Khabib odpowiedział:

„UFC planuje zorganizować galę w Rosji, ale jeśli miałaby to być mała gala, to nie ma to sensu. Mistrzowie powinni walczyć na dużych galach. Oczywiście chciałbym stoczyć walkę w Rosji przed swoimi fanami, ponieważ ostatni raz walczyłem u siebie w 2012 roku i brakuje mi tego. Fajnie by było gdyby rosyjscy fani zobaczyli galę UFC u siebie, ale to nie zależy ode mnie.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.