Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor tymczasowo zawieszeni. Przesłuchanie odbędzie się 24 października

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Dwaj bohaterowie walki wieczoru gali UFC 229, Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor zostali tymczasowo zawieszeni przez NSAC i będą oczekiwać na pierwszą rozprawę dotyczącą bójki do której doszło po gali.

Po finałowej walce na UFC 229, pomiędzy mistrzem wagi lekkiej Khabibem Nurmagomedovem a Conorem McGregorem, rozpętało się piekło po tym jak sprowokowany Khabib przeskoczył przez klatkę i rzucił się na narożnik Conora. Z kolei Irlandczyk zaatakował członka teamu Khabiba za co został uderzony przez kolegę klubowego Dagestańczyka.

Teraz, kilka dni po tym incydencie, Komisja Sportowa stanu Nevada ogłosiła, że ​​Nurmagomedov i McGregor zostali tymczasowo zawieszeni do przesłuchania, które odbędzie się 24 października. Wówczas, przewodniczący NAC i komisarze będą głosować nad tym, czy którykolwiek z myśliwców zostanie zawieszony na czas nieokreślony.

Prezydent UFC, Dana White oznajmił swoją prognozę nałożenia kary na mistrza wagi lekkiej Khabiba Nurmagomedova. Na to, czy NSAC zdecyduje się na taką, czy inną karę będziemy musieli poczekać do 24 października. W tej chwili Komisja wstrzymuje wypłatę Khabiba za walkę i niewykluczone, że zostanie mu też odebrany tytuł mistrza.

10 thoughts on “Khabib Nurmagomedov i Conor McGregor tymczasowo zawieszeni. Przesłuchanie odbędzie się 24 października

  1. ciekawe jak sie to skonczy, ALE mi sie wydaje, ze nie bdzie po mysli Dany White’a – z racji, ze to jest USA i dba sie o poprawnosc polityczna, to chyba jednak Conor zostanie zawieszony na dluzej. W USA powiesz, ze nie zatrudnisz muslima bo jest mniej wyksztalcony, to sie zaczna drzec ze dyskryminacja! a jak Conor tak gadal bez hamulcow, to go chyba dojada. NO przyznam szczerze, ze teraz jestem mega ciekaw jak sie to skonczy :]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *