Khabib Nurmagomedov chce stoczyć trzy walki w 2018r.

mmania.com

Rosjanin o kopnięciach ostatniego rywala, ścinaniu wagi i planach na kolejny rok.

W co-main evencie gali UFC 219 Khabib Nurmagomedov (25-0, 9-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) pokonał Edsona Barbozę (19-5, 13-5 w UFC, #4 w rankingu UFC). Chociaż pojedynek wyglądał na jednostronny Rosjanin po walce podkreślił, że cały czas musiał uważać na kopnięcia rywala.

Uważam, że jeśli wchodzisz do klatki z Edsonem i nie boisz się o kopnięcia to nie jesteś inteligentnym zawodnikiem. Zawsze, za każdym razem gdy kopał, w kolano, w nogi, w łokieć, czułem ból, ale myślałem o tym dlaczego jestem w klatce. Oczywiście wiedziałem, że on będzie mnie kopał, to nie wystarczy, on szedł o nokaut, musiałem atakować.

Kiedy kopnął mnie kilka razy myślałem: 'Jutro nie chcę czuć bólu kiedy wrócę do Moskwy, do Rosji, nie chcę czuć bólu w samolocie i przez 15 godzin myśleć o tym.

Orzeł zabrał głos w sprawie częstego wypadania z zaplanowanych walk.

Nigdy nie miałem problemów z ścinaniem wagi. Mój problem, mój wróg numer jeden to kontuzje, ponieważ ja tak ciężko trenuję. Nie trenuję jak inni zawodnicy UFC, trenuję ciężko i moi sparingpartnerzy to wiedzą, Ci którzy są blisko wiedzą o tym. W ostatnich latach próbowałem zmienić coś i myślę, że zrobiłem to dobrze, zmieniłem wiele rzeczy, ale nigdy nie miałem problemów ze ścinaniem wagi. Teraz jestem zdrowy. Nigdy nie byłem tak zdrowy pod każdym względem.

Nurmagomedov chce w 2018r. stoczyć trzy walki.

Kiedy jestem zdrowy zawsze robię wagę, ale teraz mam nadzieję na mocny rok. Chcę być zdrowy, bez kontuzji i chcę walczyć w kwietniu, maju, przed Ramadanem. Później chcę walczyć we wrześniu i chcę walczyć w grudniu. To jest mój plan, chcę w 2018r. walczyć trzy razy.

4 thoughts on “Khabib Nurmagomedov chce stoczyć trzy walki w 2018r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.