Khabib Nurmagomedov: Bez IV nawadnianie będzie trudniejsze

ufc.com
ufc.com

Rosyjski Orzeł o zbijaniu wagi i zakazie dożylnego nawadniania.

Khabib Nurmagomedov (22-0, 6-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) nie walczył od prawie dwóch lat tak, więc jego forma po powrocie do klatki staje pod znakiem zapytania tym bardziej, że podczas rozłąki Rosjanina z walkami wprowadzono zakaz używania kroplówek wspomagających nawadnianie po zbijaniu wagi. To istotna kwestia dla Khabiba, który do walk zrzuca około 17 kilogramów.

Cięcie wagi jest długim procesem trwającym około dwóch miesięcy. Wszystko dzieje się w etapach. Najpierw trzymamy dietę, pijemy dużo wody, idziemy spać o odpowiedniej porze i jemy tylko zdrową żywność – głównie owoce i warzywa, do tego trochę mięsa i chleba. Nie jemy czekolady i lodów, nie dodajemy sol i cukru do jedzenia. To bardzo trudny proces i nie wszyscy będą w stanie trzymać się tego, ponieważ jest to niezbędne do wprowadzenia w życie.

Kiedy jesteś na diecie bardzo ważnym jest aby ściśle ją przestrzegać. Po ścinaniu wagi dalej jesteś na diecie i nie możesz jeść wszystkiego. Co trzy godziny jesz owoce i warzywa, trochę mięsa, czasem trochę czekolady. Wszystkie utracone składniki muszą zostać przywrócone.

Zanim zakazali IV, dobrze regenerowaliśmy się po ścinaniu. Teraz, bez tego będzie trudno.

Nurmagomedov nie wyklucza startów w wyższej kategorii wagowej.

To cały czas jest w mojej głowie. Myślałem o tym przez ostatnie pięć lat, ponieważ ścinanie wagi jest bardzo trudne. Ale za każdym razem gdy UFC daje Ci przeciwnika z wagi lekkiej t zapomiasz o innych pasach.

W przyszłości chciałbym się spróbować. Nie w tym roku, w tym zostanę w lekkiej.

Kolejną walkę Khabib stoczy podczas kwietniowej gali UFC on FOX 19, jego rywalem będzie Tony Ferguson.

3 thoughts on “Khabib Nurmagomedov: Bez IV nawadnianie będzie trudniejsze

  1. Nurma jest w mniejszosci grapplerow przyjemnych dla oka. Szkoda , ze ma niebywalego pecha do kontuzji gdyz to unikatowy talent. Czekam na rozpierdol na szczycie lw z jego udzialem i walke o pas. Fajnie bloby zobaczyc tez jak ubezwlasnowolnia conora m ale to fantasy matchmaking

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *