Khabib Numagomedov: Mam zamiar pokazać, że z łatwością wygram z Fergusonem

Jeff Bottari/Zuffa LLC/Zuffa LLC via Getty Images

Rosjanin chce po raz kolejny zapaść kibicom w pamięci.

W ciągu ostatnich lat Khabib Nurmagomedov (25-0, 9-0 w UFC, #2 w rankingu UFC) nie walczył zbyt często, ale jeśli już wchodził do oktagonu to prezentował się w sposób nie pozwalający go zapomnieć, Rosjanin z niesamowitą przewagą rozprawiał się z Rafaelem dos Anjosem (28-9, 17-7 w UFC, #2 w rankingu UFC wagi półśredniej), Michaelem Johnsonem (17-13, 9-9 w UFC) czy Edsonem Barbozą (19-5, 13-5 w UFC, #4 w rankingu UFC). Również w starciu z Tonym Fergusonem (23-3, 13-1 w UFC, #1 w rankingu UFC) na UFC 223 Orzeł nie ma zamiaru pozostawiać wątpliwości na temat tego kto jest zawodnikiem lepszym.

Mam zamiar pokazać, że z łatwością wygram z Fergusonem. Chcę by ludzie mówili o tej walce: 'nikt wcześniej nie zrobił czegoś takiego z Fergusonem’. Tak jak zrobiłem to z Michaelem Johnsonem, Rafaelem dos Anjosem czy Edsonem Barbozą. Z każdym.

Kto pokonał Michaela Johnsona tak jak ja? Kto pokonał Rafaela dos Anjosa tak jak ja? Kto pokonał Edsona Barbozę tak jak ja? Nikt wcześniej tego nie zrobił.

Zrobię to ponownie z Tonym Fergusonem.

W wywiadzie udzielonym Yahoo! Sports Nurmagomedov podkreślał, że jego pochodzenie ma wpływ na jego umiejętności.

Jestem inny, jestem z gór. Dorastałem w trudnym miejscu, nie jestem stąd, z pięknej Ameryki. Dorastałem w trudnym miejscu, nie mogę się poddać, nigdy się nie poddaję.

Trenując jako amator, profesjonalista, nikt nie mógł sprawić bym się poddał, ponieważ ja uważam, że jestem nie do złamania.

Pojedynek Khabiba z Fergusonem będzie głównym wydarzeniem gali UFC 223, która odbędzie się 7 kwietnia w Nowym Jorku. Pojedynek lekkich jest jednym z najbardziej wyczekiwanych starć ostatnich miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *